02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

پاسخ به سوالات تخصصی

سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟


2 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • فرشته نارویی
  کارشناس ارشد حقوق
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام روز بخیر .. گرفتن پرینت پیام های تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ امکان پذیر نیست ، حتی با دستور مقام قضایی

 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۱۳

  سلام روز بخیر ، نه به دلیل تحریم ها و عدم مراوده ی شرکت های مذکور با مراجع قضایی ایران ، امکان اخذ استعلام پرینت پیام ها ، حتی با دستور مقام قضایی امکانپذیر نیست... لطفا برای هر مساله ای از افراد متخصصی در حوزه ی جرایم اینترنتی و وکلای سایبری مشورت بگیرید. تا هزینه ای به شما تحمیل نشود.

اتحادیۀ کشوری کسب‌وکارهای مجازی تحت چه شرایطی و به چه افرادی پروانه ی کسب می دهد؟


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۱۵

  طبق ماده 87 قانون نظام صنفی ، صرفا به ارایه دهندگان کالا یا خدمات در فضای مجازی که چک لیست های ای نماد را رعایت نموده باشند ، پروانه ی کسب اتحادیه ی کشوری کسب و کارهای مجازی اعطاء خواهد شد.

برای گرفتن جواز اتحادیۀ کشوری کسب‌وکارهای مجازی باید به چه سایتی مراجعه کنیم و چه مراحلی را باید طی کنیم و چه مدارکی نیاز است؟


2 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • فرشته نارویی
  کارشناس ارشد حقوق
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۲۲:۳۸

  سلام ، پس از اخذ ای نماد می توانید به سایت ایرانیان اصناف مراجعه نموده و درخواست اخذ جواز را ثبت نمایید.

 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۴۰

  سلام روز بخیر ..با مراجعه به سایت اتحادیه ی کشوری کسب و کارهای مجازی یا سایت ایرانیان اصناف میتوانید درخواست اخذ پروانه ی کسب مجازی را ثبت نمایید.

آیا انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی هم مجوز فعالیت به استارت آپ ها می دهد؟


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۴۲

  سلام وقت بخیر .. انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ، فقط پروانه یا گواهی عضویت برای اعضاء صادر میکند و این گواهی عضویت در حکم مجوز نیست.

سلام روز بخیر .. من هنوز سربازی نرفته‌ام. و یک استاتر آپ راه اندازی کردم ، آیا برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک و کد اقتصادی مالیات و اخذ مجوز از اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی به مشکل می‌خورم؟


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • فرشته نارویی
  کارشناس ارشد حقوق
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام ، برای نماد خیر اما برای کد اقتصادی بله ... البته اگر شرکت ثبت کنید برای ثبت شرکت پایان خدمت نیازی نیست و بعد ای نماد و کد اقتصادی را میتوان بنام شرکت گرفت.

ما در حوزه ی مد و لباس می‌خواهیم یک استارت‌آپ و پلتفرم آنلاین راه اندازی کنیم و زنجیرهٔ تأمین این صنعت رو از طراحی ، تولید و توزیع و فروش به‌دست بگیریم. از مجوزهای لازم هیچ آگاهی و اطلاعی نداریم . چه مجوزهایی بگیریم؟


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۱۶

  صرفا اخذ مجوز از اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی و اینماد کفایت خواهد کرد.

ما قصد داریم یک فروشگاه اینترنتی در کد کالاهای خاص ایجاد کنیم ، چه مجوزهایی را باید بگیریم ؟؟

 


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۳۸

  با سلام برای یک فروشگاه اینترنتی ، گرفتن ای نماد ، لوگوی ساماندهی و پروانه ی کسب از اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی کفایت میکند.

با یلام ، ما یک سایت برای رستورانمون زدیم ، برای این سایت چه مجورهایی لازم هست ؟ ضمنا ما پروانه ی کسب از اتحادیه رستوران دارها داریم ... همین کافیه یا باید مجوز خاصی برای فضای مجازی هم بگیریم ؟؟؟

 

 


2 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • فرشته نارویی
  کارشناس ارشد حقوق
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۲۲:۳۵

  سلام برای سایت های اینترنتی که ارایه ی کالا یا خدمات دارند ، ای نماد ، ساماندهی و جواز اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی نیاز است.

 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۵۰

  با سلام و احترام ، اگر سایت شما فقط ویترین است که نیازی به اخذ مجوز جدید نیست ، اما اگر این سایت حالت فروشگاهی و ثبت سفارش آنلاین دارد باید ای نماد را بگیرید.

سلام ، ما یک کسب و کار اینترنتی هستیم و میخواهیم یک ویترین کوچک از گوشی‌های قدیمی یا جدید یزنیم تا مشتری‌هایمان هم اعتماد کنند و هم بخرند، به چه مجوزی نیاز داریم؟ البته ما یک سایت داریم و فروشمان از طریق سایت است نه ویترین فیزیکی.


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۲۰

  با سلام و وقت بخیر .. بستگی داره این ویترین کجا زده بشه ، اگر در پاساژ یا مغازه ای که به عنوان اماکن عمومی محسوب شود با پروانه کسب از اتحادیه ی موبایل فروشان گرفته شود.

 مجوز نظام صنفی رایانه‌ای چه مزایایی دارد و چطور میتونیم بگیریم ؟ آیا هر کسب‌وکار اینترنتی باید از این نهاد مجوز داشته باشد؟


1 پاسخ برای این سوال ثبت شده است
 • پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ ساعت ۱۳:۲۱

  سلام وقت بخیر ... نه ، گرفتین چنین مجوزی هیچ الزامی برای استارت آپ ها ندارد.