02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

شرایط و قوانین

 

 

توافقنامه کاربری سامانه yasra.org

کاربر گرامی توافق نامه‌ای که پیش روی شماست، بین سامانه yasra.org به عنوان یک پلتفرم واسط متعلق به موسسه حقوقی بین المللی IT عصر نوین به شماره ثبت 4877 منعقد می گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن است تا كاربران ( متقاضیان خرید قرارداد ) بتوانند با استفاده از امكانات سامانه  اقدام به  خرید قرارداد از طریق ارسال تکست ، بصورت حضوری ، تلفنی از طریق سامانه تلفنی yasra.org ، بصورت تصویری یا بصورت تماس صوتی اینترنتی (voip) یا طرح پرسش نمایند. این توافق نامه پس از زمان ثبت نام کاربر در سامانه  ، در هر زمانی که از امکانات سامانه استفاده می نماید، معتبر خواهد بود و در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سامانه نخواهید بود. ( لازم به ذکر است این سامانه صرفا یک پلتفرم واسط بین کاربران و ارائه دهندگان خدمات می باشد. )

 • تعریف واژگان :
  1. یسرا : منظور از یسرا در این توافق‌نامه سامانه yasra.org است که شامل وب سایت / اپلیکیشن تلفن همراه/ سامانه تلفنی  (IVR) می‌باشد.
  2. فروشنده  : سامانه یسرا می باشد که به واسطه انعقاد قرارداد با متقاضی/خریدار ، ارایه ی فروش قرارداد را به متقاضیان ، از طریق زیر ساخت yasra.org انجام می دهد.
  3. متقاضی / درخواست کننده : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که خدمات مورد نیاز خود را از طریق سامانه یسرا درخواست و دریافت می نماید.
  4. سامانه ثبت اعتراض: سامانه ای است که متقاضیان و متخصصان محترم در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل در امور خدمات ارایه شده از طرف فروشنده با مراجعه به آن، در حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف می نمایند.
  5. دستورالعمل ها: کلیه ی اطلاعات تخصصی راجع به موضوعات مندرج در قرارداد هستند که به صورت الکترونیکی ضمیمه قرارداد بوده و جزء لاینفک قرارداد هستند و اجرای تمامی آنها برای کاربران لازم الاجرا خواهد بود.
  6. حق الزحمه : مبلغ تعیین شده برای هر قرارداد است که قبل از درخواست خرید باید در سایت درج شده باشد.
  7. ابلاغیه ها : موارد اجرایی هستند که در طول مدت همکاری از سوی یسرا به صورت الکترونیکی به کاربران ابلاغ خواهد شد و جزء لاینفک قرارداد بوده و اجرای آن برای کاربران لازم الاجراست.

 

    ماده اول : شرایط عمومی عضویت

 • کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سامانه می‌بایست به عضویت یسرا از طریق وب سایت / اپلیکیشن درآیند.
 • طبق قوانین مدنی و تجاری ایران ، تنها اشخاص بالای 18 سال می توانند عضو یسرا شوند و از خدمات سامانه استفاده كنند.
 •  کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و یسرا هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سامانه ندارد.
 • *ازکلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و برخی مشخصات فردی دیگر درخواست می شود، كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایند. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
 • یسرا می تواند بنا به تشخیص ضرورت و با قصد احراز هویت از کاربران مدارکی دال بر صحت مشخصات اعلامی خود درخواست نماید که ارسال مدارک برای کاربران محترم الزامی می باشد.
 • کاربر مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص - اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ ویژه افراد زیر ۱۸ سال - قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده توسط دیگران به‌ عهده‌ی صاحب حساب کاربری خواهد بود.
 • کلیه کاربران می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییربند های توافق نامه طبق سیاست های یسرا ملزم به تایید مجدد می باشند .
 • یسرا اطلاعات دریافت شده از كاربران را، فقط در مراودات مورد استفاده خود و یا سایر کاربران طرف قرارداد ایشان قرار خواهد داد و این اطلاعات محرمانه تلقی شده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد گرفت ، مگر آنکه در صورت نیاز با كسب اجازه از كاربر در امور خاصی نسبت به بهره برداری از این اطلاعات اقدام گردد و یا در صورت پیگرد قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد.
 • كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه یسرا با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سامانه انجام می شود مسئول خواهد بود.  یسرا پس از گذشت 24 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
 • در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و فورس ماژور امكان پذیر نباشد، یسرا مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
 • کاربر مجاز به نگارش و درج مطالب و تصاویری که به نحوی افشاگر اطلاعات شخصی کاربر دیگر یا مقامات رسمی است، نمی باشد.
 • یسرا در قبال مطالبی كه از طریق كاربران در سامانه وارد شده چه نادرست ، گمراه كننده و غیر اخلاقی مسئول نخواهد بود و این مساله از موارد لغو پنل کاربری خواهد بود.
 • یسرا برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند مشاوره و یا تعاملات مالی، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. یسرا تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به ثبت درخواست مشاوره ، پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در یسرا را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
 • کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سامانه که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری یسرا و نیز ممانعت از فعالیت‌های سایر کاربران نظیر اسپم کردن و بکار بردن و سوء استفاده از عناوین دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل تبلیغات در فضاهای مرتبط و صفحات اختصاصی وب سایت و اپلیکیشن تلفن همراه، پرهیز نمایند.
 • کاربر اقرار می‌‌نماید که با افتتاح حساب کاربری در یسرا تنها مجوز استفاده‌ی غیرانحصاری، غیرقابل‌انتقال و محدود از خدمات آن را دریافت می‌‌کند و به این ترتیب مدعی مالکیت یا حقی نسبت به یسرا (اعم از کپی‌رایت، علامت تجاری و سایر حقوق معنوی آن) نیست، در غیر موارد مصرح در این قرارداد اجازه‌ی استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزارهای یسرا را ندارد و در همه حال متعهد به رعایت حقوق معنوی یسرا نسبت به نرم‌افزارها و ملحقات آن خواهد بود.

ماده دوم : سایت امکانات ذیل را به کاربران محترم عرضه خواهد نمود.

 • ارایه امکانات سامانه ی هوشمند یسرا که زیرساخت آنلاین و غیر آنلاین خرید قرارداد می باشد.
 • ارایه پورتال کاربری جهت خرید قرارداد و ثبت اطلاعات
 • ارائه پنل مدیریتی کاربری برای مدیریت محتوی و مشاهده گزارشات مالی و آماری در سامانه
 • ارائه سرویس دریافت و پرداخت آنلاین
 • ارائه سرویس نظرات و پیشنهادات
 • امکان ایجاد زیر ساخت ارتباطی مشاوره با متقاضی به چند طریق که عبارتند از :
 1. بصورت تکست 2- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی یسرا 3- بصورت تصویری 4-به صورت تماس صوتی اینترنتی (voip) 4- به صورت حضوری
 • یسرا متعهد به تلاش برای ارائه‌ی خدمات ارتباطی باکیفیت است و در این راه تلاش می‌‌کند با به‌روزرسانی نرم‌افزارها متناسب با نیاز کاربران سطح خدمات ارائه‌شده را ارتقا بخشد.
 • یسرا متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که در نتیجه‌ی استفاده‌ي کاربران از خدمات یسرا در سیستم ذخیره می‌‌شود. این اطلاعات به‌شرح زیر است:

- اطلاعاتی که کاربر به‌صورت مستقیم در فرم مشخصات ثبت‌نام (نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره‌ی تلفن همراه و آدرس و آدرس ایمیل خود ) درخواست خرید قرارداد در اختیار یسرا قرار می‌‌دهد.

- اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه‌ی استفاده‌ی کاربر از خرید قرارداد در این برنامه ذخیره می‌‌شود؛ مدت زمان مکالمه ها ، پرسش ها ، هزینه‌ی مشاوره، تراکنش‌های مالی صورت‌گرفته در حساب کاربری جهت استفاده از خدمات یسرا و اطلاعات مربوط به سخت‌افزاری که کاربر با استفاده از آن از خرید قرارداد استفاده می‌‌کند (نظیر سیستم‌عامل آن) و نهایتاً شیوه‌ی اتصال کاربر به اینترنت و ...

- در مواردی که یسرا به کاربران اجازه می‌‌دهد عکس، فایل صوتی یا تصویری، اطلاعات یا نظرات خود را در نرم‌افزارهای یسرا منتشر کنند  محتوای تولیدشده - و نه کپی‌شده - توسط کاربران به‌ شیوه‌ی مذکور در مالکیت کاربران قرار دارد. .

-  یسرا متعهد است کلیه تغییرات، اصلاحات و الحاقات قرارداد حاضر را از طریق نرم‌افزارهای یسرا، ایمیل یا پیامک به کاربران اطلاع دهد. هر کاربر می‌‌تواند عدم تمایل خویش را نسبت به استفاده از خدمات پیامکی نرم‌افزار اعلام کند و تقاضای قطع این خدمات را داشته باشد. در صورت طرح چنین تقاضایی، نظر به امکان ایجاد اختلال در روند خدمت‌رسانی، مسئولیتی متوجه یسرا نیست و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

ماده سوم : قوانین مورد توجه متقاضی / درخواست کننده خرید قرارداد

 • متقاضی محترم می تواند از یکی از طرق زیر نسبت به ثبت درخواست  خود درسامانه یسرا اقدام نماید.

1- بصورت تکست 2- بصورت تلفنی از طریق سامانه تلفنی یسرا  3- بصورت تصویری 4-به صورت تماس صوتی اینترنتی (voip) 5- حضوری

 • متقاضی محترم می بایست در رابطه با خرید قرارداد ،قرارداد مورد نظر را از نظر موضوعی انتخاب نموده و از طریق یکی از روش های بند فوق درخواست خود را ارائه نماید.
 • متقاضی محترم به عنوان واریز کننده ی وجه از طریق سامانه یسرا می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب موضوع قرارداد از سوی یسرا دقت کافی داشته باشد.
 •  بخش پشتیبانی سامانه یسرا به صورت شبانه روزی در دسترس کاربران قراردارد و ثبت انواع درخواست های کاربران در هر ساعت از شبانه روز امکان پذیر است و مدت پاسخگویی به تیکت های پشتیبانی بنابر درج اولویت از سمت کاربران  بلافاصله تا 24 ساعت می باشد.
 • ساعت کاری بخش مرکز تماس پشتیبانی شنبه تا چهارشنبه 9:30 الی17:30 و پنج شنبه 9:30 الی 13:30می باشد.
 • مدت زمان ارائه هر درخواست (خرید قرارداد) ثبت شده، بنا بر نوع خدمت تعیین شده است که یسرا موظف به ارائه آن در زمان مقرر به متقاضی می باشد.
 • با توجه به این‌که اتصال به اینترنت برای استفاده از نرم‌افزارهای یسرا ضروری است، کاربر می‌‌بایست اینترنت مورد نیاز را به‌انضمام سایر لوازم استفاده از نرم‌افزارهای یسرا را تدارک ببیند و مخارج آن‌‌ها را شخصاً تأمین نماید. بدین‌‌وصف، هزینه‌ای که به‌عنوان هزینه‌ی خرید قرارداد محاسبه و از کاربر دریافت می‌‌شود مشتمل بر مخارج اینترنت مصرفی و موارد مشابه نبوده و تنها بهای خدمات ارائه‌شده از سوی سامانه ی یسرا /فروشنده است.
 • هزینه‌ی خرید قرارداد از طریق سامانه ی یسرا محاسبه و به کاربر اعلام می‌‌گردد. هزینه‌ی خدمات ارائه ‌شده با توجه به نوع قرارداد متغیر خواهد بود و کاربر پس از مشاهده‌ی قیمت و ارسال درخواست خود (در خصوص کاربر) یا پذیرش درخواست  از سوی یسرا حق هرگونه اعتراض در این خصوص را از خود سلب و اسقاط می‌‌نماید.
 • کاربر، هزینه ی خرید قرارداد را به یکی از دو روش زیر پرداخت می‌نماید: (۱) پرداخت اینترنتی از طریق نرم‌افزارهای یسرا یا (۲) پرداخت تلفنی از طریق درگاه تلفنی بانکی یسرا.............. در صورتی که کاربر، مایل به پرداخت اینترنتی هزینه ی قرارداد باشد، می‌بایست با پرداخت وجه مورد نظر خود از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت اینترنتی، اعتبار حساب کاربری خود را شارژ نماید.
 • کاربر می‌‌پذیرد که اعتبار موجود در حساب کاربری متعلقه منحصراً جهت بهره‌گیری از خرید قرارداد قابل استفاده است و حق مطالبه‌ی دریافت نقدی این وجوه را نخواهد داشت.
 • در مواردی که به تشخیص و صلاحدید یسرا، بسته‌‌های تشویقی (به‌صورت عمومی و برای همه‌ی کاربران یا به‌صورت اختصاصی و برای کاربران خاص)، به‌عنوان هدیه و بدون دریافت هزینه، برای کاربران در نظر گرفته می‌‌شود که در قالب آن یا مبلغ مشخصی به‌عنوان هدیه به اعتبار کاربر افزوده می‌‌شود یا تخفیف مشخصی به کاربر اختصاص می‌یابد. در صورتی که بسته‌‌ها دارای تاریخ اعتبار مشخصی باشند، پس از آن تاریخ بلااعتبار خواهند بود. مضاف بر آن و با توجه به ماهیت هدیه‌ایِ بسته‌‌های مذکور، به تشخیص یسرا این بسته‌ها در هر زمانی قابل تغییر، تعلیق یا ابطال خواهند بود و یسرا این حق را برای خود محفوظ می‌‌دارد که بدون تدارک هیچ دلیلی هر یک از این بسته‌ها را غیرفعال نماید.
 • در صورت عدم پاسخگویی یسرا در زمان تعیین شده در سامانه ی یسرا، کل هزینه ی پرداختی به حساب کاربر عودت خواهد شد.
 • در صورت عدم رضایت از خدمات ارایه شده از سوی یسرا ، متقاضی می تواند شکایت خود را در سامانه ی ثبت شکایات یسرا ثبت نماید.
 • خدماتی که از یسرا دریافت می‌کنید، در حد توان و تجربه  یسرا است
 • فرض کلی بر آن است که کلیه ی افراد در تیم حقوقی یسرا در کار خود حرفه ای هستند اما از آنجا که امکان سنجش تخصص آنان از توان یسرا خارج می باشد ، انتخاب خدمات صرفا از روی رزومه و نظرات سایر کاربران خواهد بود و یسرا مسولیتی در قبال اعتراضات بعدی در خرید قرارداد نخواهد داشت. زیرا یسرا دارای مجوزهای لازم از سازمانهای ذی صلاح می باشند.
 • مهلت زمان استفاده از خرید قرارداد  توسط یسرا تعیین می گردد و ایشان موظف به ارایه ی قرارداد خریداری شده در زمان تعیین شده هستند.
 • متقاضی موظف است در طرح سوالات و مراودات با یسرا کلیه‌ی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را رعایت نموده و از ارتکاب هرگونه جرمی، از قبیل توهین ،کاربرد الفاظ رکیک و ... خودداری نماید ؛ چنانچه موارد مذکور و یا هرگونه عمل غیر قانونی از سوی متقاضی مشاهده یا درک شود ، یسرا مجاز است دسترسی متقاضی را فورا قطع نماید. و حتی حق طرح شکایت کیفری از سوی یسرا  نیز از متقاضی متصور خواهد بود.

ماده چهارم : مالکیت حقوق معنوی نرم‌افزارهای یسرا

 • مالکیت معنوی سامانه ی یسرا و تمام ملحقات آن (از جمله نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و ...) متعلق به یسرا می باشد.

ماده پنجم : شرایط ثبت اعتراض متقاضی:

متقاضی می تواند در موارد ذیل نسبت به خرید قرارداد به سایت اعلام اعتراض نماید :

 • 1- در صورت عدم ارائه قرارداد در زمان تعیین شده
 • 2- نقص در کیفیت قرارداد ارائه شده ی درخواستی .( با ارائه دلایل و مدارک مستند )

ماده ششم : روش  حل اختلاف

 • در صورت ثبت اعتراض متقاضی از یسرا و بروز مشکلات اعلام شده‌ی دیگر از طرف متقاضی ،  سامانه‌ای تحت عنوان "سامانه رسیدگی به اعتراض" معرفی کرده است. محور کارکرد این سامانه سعی بر این است كه دو طرف بتوانند اختلاف ایجاد شده را حل و فصل نمایند.
 • کلیه دعاوی بین یسرا و متقاضیان که در شورای حل اختلاف یسرا مطرح می گردد توسط احدی از مدیران یسرا یا واحد حقوقی آن به عنوان حکم و داور مرضی الطرفین انجام می پذیرد و رای صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
 • متقاضیان می بایست در صورت بروز هرگونه مشكل یا داشتن اعتراض از طرف مقابل در خرید قرارداد با مراجعه به سامانه ثبت اعتراض حساب كاربری خود اقدام به حل اختلاف نمایند و با ثبت آن یسرا را آگاه سازند. اقدام به آگاه سازی مدیران یسرا از هر روش دیگر تضمینی برای پیگیری سامانه نسبت به اعتراضات نخواهد داشت.
 • در حل اختلاف چنانچه رأی به نفع متقاضی صادر شود، خدمات فسخ بوده و مبلغ پرداختی برای متقاضی ذخیره یا مسترد می گردد.
 • در مرحله حل اختلاف، ارتباط دو طرف خارج از سامانه، تحت پوشش یسرا نبوده

 

 •  ماده ششم : سایر موارد
 • مطابق قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون نیست.
 • همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مدیران یسرا موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.
 • تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، نقض حقوق مصرف کنندگان، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای و سوء استفاده از خدمات سامانه برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.