02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها را بشناسید

منتشر شده توسط یسرا در 1399/9/29
 انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها را بشناسید

انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها

انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها وجود دارند که شناخت آنها به ما کمک می کند بتوانیم با توجه شرایط استارتاپ و کسب و کارمان مناسب ترین سرمایه گذار را انتخاب کنیم. در این نوشته مجله حقوقی یسرا به تفاوت های سرمایه گذاران استارتاپ ها و ویژگی های هر کدام اشاره شده است. فکر می کنید استفاده از کدام سرمایه گذار و در چه زمانی برای کسب و کار شما مناسب است؟

اهمیت جذب سرمایه گذار برای استارتاپ

این سرمایه گذاران می توانند متحدان بزرگی در پیش بردن کسب و کار شما به مرحله بعدی رشد باشند. همکاری با هرکدام از این نهادها و افراد قواعد خاصی دارد. به همین دلیل ضروری است که قبل از هرگونه ادغام یا آغاز همکاری دقت و صبر زیادی به خرج دهید و با متخصصین مالی، حقوقی و مدیریتی مشورت کنید.
معمولا کارآفرینان یا همان موسسین استارتاپ ها، سبک ها و دیدگاه های کاملاً متفاوتی با سرمایه گذاران دارند. در صورتی که بتوانید هوشمندانه این تفاوت دیدگاه ها را به عنوان پلی برای پیشرفت و سودآوری کسب و کارتان مورد استفاده قرار دهید، فرآیند جذب و ورود سرمایه گذار به یک رابطه لذت بخش تبدیل خواهد شد. همچنین درک یکدیگر و تعیین برخی از مرزها هنگام ورود بسیار حیاتی است. بنابراین لازم است که پیش از هر اقدامی در مورد قرارداد جذب سرمایه گذار هم اطلاعات کافی داشته باشید. 
همواره افراد و یا شرکت هایی هستند که می توانند بر روی ایده های تجاری شما سرمایه گذاری کنند و از این راه در این ایده با شما شریک شوند. هنگامی که فهمیدید قرار است چه کاری انجام دهید، زمان تامین بودجه مورد نیازتان رسیده است. گفته می شود که اولین سرمایه گذار فرشته (به انگلیسی Angel Investor) مبلع 500 هزار دلار را در فیس بوک سرمایه گذاری کرد که ارزش این سرمایه بعد از رشد این شبکه اجتماعی به بیش از 1 میلیارد دلار تبدیل شد. سرمایه گذاران استارتاپ ها را می توان صورتی که در ادامه آمده است دسته بندی کرد:

دوستان و خانواده

در ابتدای مسیر یک کسب و کار، اولین سرمایه گذاران معمولا از بین دوستان و خانواده موسسان هستند. در این مرحله معمولا مدارک و مستنداتی وجود ندارد که بتوان براساس آن کسب و کار را ارزش گذاری کرد و یا این که مقدار درآمد آن و منابع مالی مورد نیاز رابه درستی تخمین زد. این افراد اساساً بر روی ایده شما سرمایه گذاری می کنند و مهمتر از همه بر روی شما. این سرمایه گذاران افرادی هستند که از قبل شما را می شناسند، بیشتر از همه شما را دوست دارند و به شما اعتماد دارند.
این نوع سرمایه گذار ممکن است منابع مالی زیادی فراهم نکند.

بانک ها و آژانس های دولتی

بانک ها و موسسات دولتی هم از جمله انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها هستند. در واقع باید گفت که بانک ها و آژانس های دولتی، سرمایه گذاران واقعی نیستند. اما می توانید به عنوان منابع مالی، مثلا وام و مبالغ تسهیلات، بر روی آنها حساب کنید.
همچنین ممکن است برنامه های دولتی وجود داشته باشد که برای انواع خاصی از پروژه ها کمک هزینه ارائه می دهد. این بدان معنا نیست که آوردن این نوع سرمایه آسان تر خواهد بود. وام ها شما را متعهد به بازپرداخت می کنند و از این طریق می توانند بر سودآوری کسب و کار شما تأثیر منفی بگذارند.

سرمایه گذاران فرشته یا Angel Investors

وقتی صحبت از سرمایه گذاری بر روی ایده ها و استارتاپ های خوب و کمک به رشد آنها باشد، معمولاً پای سرمایه گذاران فرشته در میان است. آنها مایل به تأمین بودجه اجرایی، ممکن است انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند و می توانند در ایجاد ارتباطات مود نیاز به شما کمک کنند.
گروه های فرشته، گروه هایی از سرمایه گذاران فرشته هستند که برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها با هم همراه می شوند. این امر آنها را قادر می کند تا با اطمینان بیشتر و با مبالغ بیشتری سرمایه گذاری کنند و کمتر در معرض خطر باشند.
 
انواع سرمایه گذار استارتاپ

شتاب دهنده ها

شتاب دهنده ها معمولا خدماتی فراتر از سرمایه گذاری بر روی استارتاپ ها را انجام می دهند. به عنوان مثال این مراکز می توانند علاوه بر تامین سرمایه کسب و کار، فضا و تجهیزات کار و همچنین آموزش های مدیریتی را نیز به افراد ارائه دهند و در ازای ارائه آنها، یک قرارداد شراکت در کسب و کار را منعقد کنند. ممکن است دریافت این خدمات از یک شتاب دهنده چندان ساده نباشد.
در اکوسیستم استارتاپی بیشتر شتاب دهنده ها در زمینه های تخصصی خاصی که طبیعتا شناخت و اشراف بیشتری دارند دست به سرمایه گذاری می زنند. به عنوان مثال، ممکن است یک شتاب دهنده از استارتاپ ها و ایده های مرتبط با مدیریت مالی و حسابداری حمایت کند، در حالی که با استارتاپ های فعال در زمینه تجارت الکترونیک وارد همکاری نشود.

سرمایه گذاران خطرپذیر (VC)

سرمایه گذاران خطر پذیر (به انگلیسی Venture Capital یا VC) از دیگر انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها هستند. سرمایه گذارها معمولا فضای استارتاپی و کسب و کار را به خوبی می شناسند و با بیشترین بررسی ها و مطالعات وارد این سرمایه گذاری می شوند. سرمایه گذاران ریسک پذیر یا VC در ازای سرمایه ای که وارد استارتاپ می کنند معمولا بخشی از سهام استارتاپ شما را تصاحب می کنند. همچنین تعجب نکنید اگر یک سرمایه گذار VC در مذاکرات در مورد وارد کردن نماینده خود به هیات مدیره شرکت شما صحبت کرد. این نکته را هم به یاد داشته باشید که امکان دارد سرمایه گذاری بر روی استارتاپ به صورت پله ای و در چند مرحله انجام شود و نه به صورت یکجا.
همانطور که در این نوشته مشاهده می کنید، انواع سرمایه گذار برای استارتاپ ها و تأمین بودجه شرکت های نوپا وجود دارد. این که ورود کدام سرمایه گذار در چه مرحله ای از کسب و کار شما مناسب است را نمی توان به طور دقیق مرز بندی و تعیین کرد و این مورد بستگی زیادی به شرایط سازمان، نوع کسب و کار و همچنین محیط بیرونی کسب و کار نوپای شما دارد. به این معنا که همزمان با رشد استارت آپ شما، منابع مختلف سرمایه برای تقویت سطح بعدی رشد سودمند و ارزشمند خواهند بود. فهم این تفاوت ها برای تعیین و اجرای یک کمپین کارآمد برای هدف قرار دادن سرمایه گذاران مناسب مهم است.

مزایای سرمایه گذاری در استارتاپ

سرمایه گذاری در استارتاپ ها مزایای مختلفی را برای شرکت های بزرگ (سرمایه گذاران) به همراه دارد. از جمله ایجاد خطوط متعدد درآمدی، تنوع بخشیدن به دارایی ها، شناسایی استعدادها و فناوری های نو که می تواند به آنها کمک کند تا از تغییرات جدید استفاده کرده و درآمد و سود خود را تأمین کنند.

مشاوره حقوقی پیرامون سرمایه گذار برای استارتاپ

پلتفرم حقوقی یسرا با حضور وکلای تخصصی در حوزه جرایم رایانه ای آماده ارائه مشاوره حقوقی در خصوص سرمایه گذار برای استارتاپ و آگاهی از شرایط و قوانین در قرارداد با سرمایه گذار به شما متقاضیان محترم می باشد.
یسرا سامانه تخصصی مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در حوزه حقوق فناوری اطلاعات و جرایم سایبری و جرایم رایانه ای ، کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها است. که به طور حرفه‌ای وکالت جرایم اینترنتی و رایانه‌ ای را بر دوش دارد که با حضور وکلای مجرب و کارشناسان متخصص فنی و حقوقی جرایم رایانه ای به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات حقوقی و مشاوره به شما متقاضیان محترم می باشد.
شما می‌توانید پاسخ کلیه سوالات حقوقی خود در خصوص نکات حقوقی درباره سرمایه گذار استارتاپ را به صورت آنلاین از کارشناسان و وکلای تیم یسرا بپرسید.

مشاوره رایگان یسرا 

تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره حقوقی در خصوص سرمایه گذار استارتاپ ها، کلاهبرداری اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی  آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در هر حوزه ای از جمله جرایم سایبری ، جرایم رایانه‌ای و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه می نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
سرمایه گذار استارتاپ, استارتاپ, ,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است