02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

وکیل جرایم سایبری کیست و در مواجهه با جرایم سایبری چه اقداماتی انجام دهیم

منتشر شده توسط یسرا در 1399/5/30
وکیل جرایم سایبری کیست و در مواجهه با جرایم سایبری چه اقداماتی انجام دهیم

وکیل جرایم سایبری

در مقالات قبلی توضیحاتی در مورد انواع جرایم سایبری ارائه کردیم؛ در این مقاله نیز به نقش وکیل جرایم سایبری و اقدامات لازم پس از وقوع جرم می پردازیم.
با پیشرفت علم و تکنولوژی و گستردگی استفاده از اینترنت و رایانه‌ها، دسترسی مردم به دنیای مجازی و امکانات آن بسیار افزایش یافت؛ به طوری که مردم برای کوچک ترین کارها و فعالیت‌های خود از اینترنت استفاده می‌کنند و روزانه داده‌های زیادی را در این فضا جا به جا می‌کنند.
همان طور که این پیشرفت فناوری به صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان کمک زیادی کرده است و سرعت انتقال داده را به صورت قابل توجهی افزایش داده است؛ در کنار آن فرصت بزرگی هم برای ارتکاب جرایم مربوط به حوزه فضای سایبری فراهم کرده است.

نیاز به وکیل جرایم سایبری تا چه اندازه حس می‌شود؟

همیشه و همه جا افرادی پیدا می‌شوند که با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارند، به سود جویی و کلاهبرداری بپردازند و مرتکب جرایم خاص آن حوزه شوند. فضای سایبری و مجازی هم از این قضیه مستثنی نیست و هر روزه شاهد وارد شدن شکایت‌های زیادی در رابطه با جرایم رایانه‌ای در سیستم قضایی کشور هستیم.
جرایم مربوط به آی تی و فضای سایبری به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص و جدید که در جرایم ارتکابی سنتی و قبلی موجود در جامعه وجود ندارد، به وکیل متخصص و ویژه و آگاه به آی تی و ابزارهای پیشرفته‌ موجود در دست مردم نیاز دارد.
مردم عادی  و وکلای عمومی به دلیل نداشتن اطلاعات لازم و تخصصی و تجربه کافی؛ توان دفاع از حقوق خود در دنیای مجازی را ندارند؛ پس در سال‌های اخیر وکیل سایبری و آی تی به نیاز مهم جامعه قضایی تبدیل شده است که گروه ومشاوران حقوقی یسرا؛ با برگزاری  دوره‌ها و همایش‌های وکیل سایبری سعی در برطرف کردن این نیاز مبرم کرده است.

چگونه یک وکیل جرایم سایبری مجرب اینترنتی پیدا کنیم؟

همان طور که گفتیم در روند رسیدگی به پرونده‌های جرایم سایبری و الکترونیکی، داشتن وکیلی که به چگونگی ارتکاب این جرایم آگاه باشد و در زمینه کامپیوتر و جرم‌های رایج در این حوزه مانند جرایم تلگرامی و اینستاگرام  آگاهی داشته باشد.
رسیدگی به جرایم سایبری و رایانه‌ای به خاطر این که محدودیت زمانی و جغرافیایی در حیطه‌ی ارتکاب آن‌ها وجود ندارد و حتی در بیشتر موارد مرتکب با هویت جعلی و یا مخفی اقدام به سوء استفاده از قربانی می‌کند، پیدا کردن مضنون بسیار سخت و حتی در مواردی غیر ممکن خواهد بود.
به دلیل نیاز به دانش فنی و تخصصی بودن این حوزه از وکالت؛ وکلای ماهر در زمینه حقوق رایانه‌ای و جرم‌های اینترنتی در کشور بسیار کم هستند.
به همین خاطر تیم حقوقی و وکلای یسرا به صورت تخصصی در زمینه‌ مشاوره حقوقی و خدمات حقوقی سایبری، وکیل استارت آپی، وکیل جرایم سایبری و رایانه‌ای و ثبت شرکت و ثبت برند فعالیت می‌کنند.
 
وکیل جرایم سایبری

تیم تخصصی و حقوقی یسرا در زمینه جرایم سایبری چگونه خدمت رسانی می‌کنند؟

تیم مشاوران حقوقی و وکلای مجرب یسرا، به صورت تمام وقت آماده‌ ارايه‌ مشاوره رایگان هم از طریق حضور در دفاتر و شعب مختلف یسرا و هم به صورت آنلاین و یا تلفنی هستند.
در موسسه حقوقی یسرا وکلای ماهر و با تجربه‌ای در زمینه‌ها و مصادیق مختلف جرایم رایانه‌ای حضور دارند؛ از جمله آن وکلای پایه یک جرایم سایبری و اینترنتی هستند.
علاوه بر آن، این تیم حقوقی و متخصص دارای سامانه‌ هوشمند یسرا است که تمام کارهای مشاوره، رسیدگی و پیگیری جرایم و پرونده‌ها را به صورت هوشمند و آنلاین برای موکلان انجام خواهد داد و همچنین تیم یسرا دارای بانک اطلاعاتی بسیار قوی و کاملی است که اطلاعات و گزارش‌های بسیار مفیدی را در رابطه با حقوق و قوانین سایبری و جرایم آن و همچنین وکیل جرایم سایبری و آی تی در اختیار علاقمندان گذاشته است.
یسرا علاوه بر این که به قربانیان و بزه دیدگان جرایم سایبری کمک خواهد کرد و وکلای مجربی را در اختیار آنان می‌گذارد تا به حق و حقوق خود برسند؛ در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه نیز بسیار هدفمند و پیگیر تلاش خواهد کرد.
به غیر از بانک اطلاعاتی که در یسرا وجود دارد، دوره‌های تخصصی و ویژه و برگزاری همایش‌های تخصصی  نیز در رابطه با جرایم سایبری برای علاقمندان و وکلای پایه یک برگزار می‌کند تا با بالا بردن دانش عمومی و تخصصی، وکلای درجه یکی را در زمینه دفاع از جرایم فضای مجازی پرورش دهد.

خدمات مشاوره حقوقی یسرا در حوزه فضای سایبری رایگان هستند؟

گرفتن مشاوره اولیه و اطلاعات در حوزه رایانه و حقوق آن از مشاوران و کارشناسان یسرا چه به صورت حضوری چه آنلاین و تلفنی همگی در سراسر کشور رایگان هستند.
 همچنین وکلایی که تحت عنوان وکیل جرایم سایبری در یسرا مشغول فعالیت هستند و وظیفه‌ دفاع از حقوق مردم را به عهده دارند با هزینه مناسب و طبق تعرفه کانون وکلا فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید از گرفتن مشاوره و خدمات تخصصی اطمینان کامل داشته باشید.

تیم حقوقی یسرا در چه شهرهایی فعالیت دارند؟

خدمات حقوقی و وکلای سایبری تیم یسرا به صورت حضوری در شهرهای مختلف تهران، اصفهان، مشهد و شیراز آماده‌ ارائه خدمات هستند.
برای شهرهای دیگر هم استفاده از مشاوره‌های تلفنی و آنلاین از وکلای مجرب و پایه یک یسرا با عنوان وکیل جرایم سایبری به راحتی امکان پذیر است.
خدمات سامانه هوشمند حقوقی یسرا هم در هر کجای ایران قابل استفاده است و محدودیتی در استفاده از بانک اطلاعاتی یسرا وجود ندارد.

در مواجهه با جرایم سایبری چه اقدامی انجام دهیم؟

قبل از هر چیز در این دوران که استفاده از فضای مجازی و رایانه همه گیر و گسترده شده است و مردم عادی برای انجام کوچک ترین کارهای روزمره خود از اینترنت استفاده می‌کنند نیاز است که همه مردم اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این فضا بالا ببرند و از چگونگی کار با آن در امنیت کامل آگاه بایند تا از آمار جرایم فضای سایبری بکاهند.
اما در مواجهه با این نوع جرایم، به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن فضای سایبری کافی است که در اسرع وقت با یکی از وکلا و یا مشاوران آنلاین یسرا گفت و گو کنند و برای شروع رسیدگی به حق خود از آن‌ها کمک تخصصی و مشاوره بگیرند؛ زیرا مسئله جرائم سایبری چیزی نیست که تخصص هر وکیلی باشد و حتما باید در خصوص آن با وکیلی صحبت کرد و مشاوره گرفت که تخصص جرائم سایبری را داشته و به قوانین آن مسلط است.
تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره حقوقی، کلاهبرداری اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین رایگان شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در هر حوزه ای از جمله جرایم سایبری ، جرایم رایانه‌ای و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه می نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
وکیل جرایم سایبری, وکیل سایبری, خدمات حقوقی یسرا, جرایم سایبری, جرایم رایانه‌ای, تیم حقوقی یسرا, وکلای سایبری تیم یسرا, خدمات سامانه هوشمند یسرا, وکلای مجرب سایبری یسرا, جرایم سایبری و اینترنتی,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است