وکیل جرایم سایبری کیست؟ و در مواجهه با جرایم سایبری چه اقداماتی انجام دهیم!؟

وکیل جرایم سایبری, وکیل سایبری, خدمات حقوقی یسرا, جرایم سایبری, جرایم رایانه‌ای, تیم حقوقی یسرا, وکلای سایبری تیم یسرا, خدمات سامانه هوشمند یسرا, وکلای مجرب سایبری یسرا, جرایم سایبری و اینترنتی,

 
با پیشرفت علم و تکنولوژی و گستردگی استفاده از اینترنت و رایانه‌ها، دسترسی مردم به دنیای مجازی و امکانات آن بسیار افزایش یافت؛ به طوری که مردم برای کوچک ترین کارها و فعالیت‌های خود از اینترنت استفاده می‌کنند و روزانه داده‌های زیادی را در این فضا جا به جا می‌کنند.
همان طور که این پیشرفت فناوری به صرفه جویی در هزینه‌ها و زمان کمک زیادی کرده است و سرعت انتقال داده را به صورت قابل توجهی افزایش داده است؛ در کنار آن فرصت بزرگی هم برای ارتکاب جرایم مربوط به حوزه فضای سایبری فراهم کرده است.
نیاز به وکیل سایبری تا چه اندازه حس می‌شود؟
همیشه و همه جا افرادی پیدا می‌شوند که با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارند، به سود جویی و کلاهبرداری بپردازند و مرتکب جرایم خاص آن حوزه شوند. فضای سایبری و مجازی هم از این قضیه مستثنی نیست و هر روزه شاهد وارد شدن شکایت‌های زیادی در رابطه با جرایم رایانه‌ای در سیستم قضایی کشور هستیم.
جرایم مربوط به آی تی و فضای سایبری به دلیل داشتن ویژگی‌های خاص و جدید که در جرایم ارتکابی سنتی و قبلی موجود در جامعه وجود ندارد؛ نیاز به وکیل متخصص و ویژه و آگاه به آی تی و ابزارهای پیشرفته‌ی موجود در دست مردم نیاز دارد.
مردم عادی  و وکلای عمومی به دلیل نداشتن اطلاعات لازم و تخصصی و تجربه کافی؛ توان دفاع از حقوق خود در دنیای مجازی را ندارند؛ پس در سال‌های اخیر وکیل سایبری و آی تی به نیاز مهم جامعه قضایی تبدیل شده است که گروه ومشاوران حقوقی یسرا؛ با برگزاری  دوره‌ها و همایش‌های وکیل سایبری سعی در برطرف کردن این نیاز مبرم کرده است.
 
چگونه یک وکیل مجرب برای جرایم سایبری و اینترنتی پیدا کنیم؟
همان طور که گفتیم در روند رسیدگی به پرونده‌های جرایم سایبری و الکترونیکی؛ داشتن وکیلی که به چگونگی ارتکاب این جرایم آگاه باشد و در زمینه کامپیوتر و جرم‌های رایج در این حوزه مانند جرایم تلگرامی و اینستاگرام  آگاهی داشته باشد.
رسیدگی به جرایم سایبری و رایانه‌ای به خاطر این که محدودیت زمانی و جغرافیایی در حیطه‌ی ارتکاب آن‌ها وجود ندارد و حتی در بیشتر موارد مرتکب با هویت جعلی و یا مخفی اقدام به سوء استفاده از قربانی می‌کند؛ پیدا کردن مضنون بسیار سخت و حتی در مواردی غیر ممکن خواهد بود. به دلیل نیاز به دانش فنی و تخصصی بودن این حوزه از وکالت؛ وکلای ماهر در زمینه حقوق رایانه‌ای و جرم‌های اینترنتی در کشور بسیار کم هستند.
به همین خاطر تیم حقوقی و وکلای یسرا به صورت تخصصی در زمینه‌ی مشاوره حقوقی و خدمات حقوقی سایبری، وکیل استارت آپی، وکیل جرایم رایانه‌ای و ثبت شرکت و ثبت برند فعالیت می‌کنند.
 
تیم تخصصی و حقوقی یسرا در زمینه جرایم سایبری چگونه خدمت رسانی می‌کنند؟
تیم مشاوران حقوقی و وکلای مجرب یسرا، به صورت تمام وقت آماده‌ی ارايه‌ی مشاوره رایگان هم از طریق حضور در دفاتر و شعب مختلف یسرا و هم به صورت آنلاین و یا تلفنی هستند.
در موسسه حقوقی یسرا وکلای ماهر و با تجربه‌ای در زمینه‌ها و مصادیق مختلف جرایم رایانه‌ای حضور دارند؛ از جمله آن وکلای پایه یک جرایم سایبری و اینترنتی هستند.
علاوه بر آن، این تیم حقوقی و متخصص دارای سامانه‌ی هوشمند یسرا است؛ که تمام کارهای مشاوره، رسیدگی و پیگیری جرایم و پرونده‌ها را به صورت هوشمند و آنلاین برای موکلان انجام خواهد داد و همچنین تیم یسرا دارای بانک اطلاعاتی بسیار قوی و کاملی است؛ که اطلاعات و گزارش‌های بسیار مفیدی را در رابطه با حقوق و قوانین سایبری و جرایم آن و همچنین وکلای سایبری و آی تی در اختیار علاقمندان گذاشته است.
یسرا علاوه بر این که به قربانیان و بزه دیدگان جرایم سایبری کمک خواهد کرد و وکلای مجربی را در اختیار آنان می‌گذارد تا به حق و حقوق خود برسند؛ در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه نیز بسیار هدفمند و پیگیر تلاش خواهد کرد.
به غیر از بانک اطلاعاتی که در یسرا وجود دارد، دوره‌های تخصصی و ویژه و برگزاری همایش‌های تخصصی  نیز در رابطه با جرایم سایبری برای علاقمندان و وکلای پایه یک برگزار می‌کند؛ تا با بالا بردن دانش عمومی و تخصصی، وکلای درجه یکی را در زمینه دفاع از جرایم فضای مجازی پرورش دهد.
خدمات مشاوره حقوقی یسرا در حوزه فضای سایبری رایگان هستند؟
گرفتن مشاوره اولیه و اطلاعات در حوزه رایانه و حقوق آن از مشاوران و کارشناسان یسرا چه به صورت حضوری چه آنلاین و تلفنی همگی در سر تا سر کشور رایگان هستند.
 و همچنین وکلایی که در یسرا مشغول فعالیت هستند و وظیفه‌ی دفاع از حقوق مردم را به عهده دارند؛ با هزینه مناسب و طبق تعرفه کانون وکلا فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید از گرفتن مشاوره و خدمات تخصصی اطمینان کامل داشته باشید.
تیم حقوقی یسرا در چه شهرهایی فعالیت دارند؟
خدمات حقوقی و وکلای سایبری تیم یسرا به صورت حضوری در شهرهای مختلف تهران، اصفهان، مشهد و شیراز آماده‌ی ارائه خدمات هستند.
برای شهرهای دیگر هم استفاده از مشاوره‌های تلفنی و آنلاین از وکلای مجرب و پایه یک سایبری یسرا به راحتی امکان پذیر است.
خدمات سامانه هوشمند حقوقی یسرا هم در هر کجای ایران قابل استفاده است و محدودیتی در استفاده از بانک اطلاعاتی یسرا وجود ندارد.
 
در مواجهه با جرایم سایبری چه اقدامی انجام دهیم؟
قبل از هر چیز در این دوران که استفاده از فضای مجازی و رایانه همه گیر و گسترده شده است و مردم عادی برای انجام کوچک ترین کارهای روزمره خود از اینترنت استفاده می‌کنند؛ نیاز است که همه مردم اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به این فضا بالا ببرند و از چگونگی کار با آن در امنیت کامل آگاه بایند تا از آمار جرایم فضای سایبری بکاهند.
اما در مواجهه با این نوع جرایم، به دلیل پیچیدگی و تخصصی بودن فضای سایبری کافی است؛ که در اسرع وقت با یکی از وکلا و یا مشاوران آنلاین یسرا گفت و گو کنند و برای شروع رسیدگی به حق خود از آن‌ها کمک تخصصی و مشاوره بگیرند زیرا مسئله جرائم سایبری چیزی نیست که تخصص هر وکیلی باشد و حتما باید در خصوص آن با وکیلی صحبت کرد و مشاوره گرفت که تخصص جرائم سایبری را داشته و به قوانین آن مسلط است.