02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

رعایت این نکات مالی در قرارداد با تیم فنی الزامی است

منتشر شده توسط یسرا در 1399/9/22
رعایت این نکات مالی در قرارداد با تیم فنی الزامی است

ضمانت‌های ضروری و نکات مالی قرارداد با تیم فنی

قرارداد تیم فنی علاوه بر همه ظرافت‌هایی که دارد و باید به آن توجه شود، یک تفاوت مهم نیز با اکثر قراردادهایی که در یک استارتاپ منعقد می‌شود دارد و آن هم نکات مالی قرارداد با تیم فنی است.
این نکات از آن جهت حساس هستند که در بسیاری از موارد کار تیم فنی نقطه پایان ندارد و همواره ادامه خواهد داشت. این موقعیت، برای برخی از صاحبان کسب و کارها تصوری ایجاد می‌کند، مبنی بر اینکه تا پایان نیافتن کار نباید هزینه های آن را بپردازند و از سوی دیگر این نگرانی نیز همواره وجود دارد که در صورت پرداخت بخش زیادی از هزینه ها و نیمه کاره ماندن قرارداد یا تامین نشدن انتظارات کارفرما، هزینه انجام شده، عملا از دست رفته است.

ضمانت پیش پرداخت

در اینجا لازم است درباره یکی از مهمترین نکات مالی در قرارداد تیم فنی، یعنی ضمانت ‌پیش پرداخت اشاره کنیم.
به طور معمول وقتی شما قرارداد تولید نرم افزار یا طراحی سایت را با یک تیم فنی منعقد می‌کنید، باید بخشی از مبلغ قرارداد را به‌صورت پیش پرداخت بپردازید. حال اگر آن تیم پول را بگیرد و هیچ کاری انجام ندهد، یا مثلا کاری که انجامش در زمان سه ماه برای شما ارزش داشته را بعد از هفت یا هشت ماه به شما تحویل دهد، چه اتفاقی برای پیش پرداخت شما خواهد افتاد؟ 
برای رفع این مشکل در قراردادهای تیم فنی ضمانت پیش پرداخت را به عنوان یک بند مهم و اجباری همواره رعایت می‌کنیم. با گرفتن اسناد معتبر نظیر چک یا سفته بابت این ضمانت، اگر تیم فنی در مدت مقرر کاری که تعهد کرده را انجام نداد، می‌توان پولی که بابت پیش‌پرداخت به آن‌ها داده شده است را پس گرفت.

ضمانت حسن انجام کار

موضوع بعدی در بین نکات مالی قرارداد با تیم فنی مربوط به زمانی است که تیم فنی کار را به شما تحویل داده اما آنچه تحویل داده مطابق نیازها و خواسته های شما نیست. معمولا در این بخش از کار شما بخش زیادی از پول را پرداخته اید و نهایتا 25 درصد از وجه قرارداد بابت تسویه حساب نهایی باقی مانده و اگر کاری که تحویل می‌گیرید متناسب با سفارش و خواسته شما نباشد، تمام پول پرداختی تبدیل به ضرر و زیان می‌شود و رجوع به تیم جدید برای نوشتن برنامه یا طراحی وبسایت جدید نیز زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. بنابراین دومین نکته از نکات مالی قرارداد تیم فنی این است که حتما علاوه بر ضمانت پیش پرداخت، باید ضمانت حسن انجام کار نیز برای تضمین انجام صحیح کار مطابق خواست سفارش دهنده، از تیم فنی بگیرید.

ضمانت تامین خسارت ها

سومین تضمینی که گرفتن آن جزو نکات مالی قرارداد تیم فنی است، ضمانت تامین خسارت‌ها است. همانطور که بالاتر هم گفتیم ممکن است تیم فنی، سایت یا نرم افزار یا پروژه‌ای که به او محول شده را سرانجام مطابق با خواسته‌های کارفرما تحویل دهد اما این کار آنقدر طول بکشد که مثلا رقبای دیگری وارد بازار شده باشند و یا به هر شکل دیگر، موجب ضرر استارتاپ شود. همچنین ممکن است نرم افزار یا وبسایت طراحی شده مشکلی داشته باشد که بعد از معلوم شدن، مطابق ضمانت حسن انجام کار، ایرادش رفع شده باشد. اما از محل آن ایراد، خسارتهای مادی یا معنوی به مجموعه وارد شده باشد.
در چنین مواردی لازم است که ضمانت تامین خسارتها نیز گرفته شده و دقیقا در قرارداد ذکر شده باشد. کارفرما خسارت دیرکرد می‌خواهد؛ اما گرفتن چنین خسارتی سخت است مگر آنکه در قرارداد نوشته شده باشد.
 
نکات مالی تیم فنی

بدون مشاوره حقوقی، با تیم فنی قرارداد ننویسید

نوشتن صحیح حدود و شرایط این ضمانت، از مهمترین نکات مالی قرارداد با تیم فنی است. زیرا اگر مثلا درمورد ضمانت تامین خسارت، در قرارداد نوشته شود کلیه خسارتهای ناشی از تاخیر، آنگاه کارفرما بخواهد هزینه هایی از قبیل تبلیغات و اجاره دفتر و غیره که به دلیل تاخیر تیم فنی، بدون استفاده مانده را هم مطالبه کند، باید در دادگاه برای تک تک هزینه‌های مورد ادعای خود اثبات ند که این هزینه ها ناشی از تاخیر تیم فنی است. اما اگر این موارد در شرح ضمانت تامین خسارت، به تفکیک نوشته شود، به‌محض اثبات اینکه اقدام تیم فنی مشمول این بند است، او باید تمامی مبلغ ضمانت را که همه این موارد در آن دیده شده، بپردازد.
از آنجایی که نکات مالی قرارداد با تیم فنی می تواند بر سرنوشت کار شما اثر بگذارد، حتما در تدوین قرارداد تیم فنی از مشاوره کارشناسان و وکلای مجرب در این حوزه استفاده کنید.
پلتفرم حقوقی یسرا با حضور وکلای تخصصی این حوزه آماده ارائه مشاوره حقوقی در خصوص کسب و کارهای اینترنتی به شما می‌باشد . در این سامانه شما قادر به جستجوی سوالات رایج و پیدا کردن پاسخ لازم می باشید. در صورت عدم یافتن پاسخ، می‌توانید سوال خود را ثبت نموده و منظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.
همچنین اگر نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری دارید، می‌توانید با شماره‌های 02144003048 یا 09129152457 تماس گرفته و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.

 اهمیت پیوستهای قرارداد تیم فنی

قرارداد تیم فنی همواره پیوستهایی دارد که بندهای مربوط به تعهدات و خواسته ها و زمان و نحوه انجام کار و شرایط فنی و ... در آن به دقت با شرح جزئیات تشریح می‌شود. وجود این پیوستها در زمان بروز اختلافات بسیار حیاتی است و می‌تواند برای استارتاپ شما سرنوشت ساز باشد. از جمله مهمترین نکات مالی قرارداد تیم فنی، این است که مثلا برخی مواقع تیم فنی قیمتی می‌گوید که مناسب طراحی از صفر تا صد است؛ اما در زمان انجام پروژه، به جای کد نویسی برای تک تک اجزای طرح، از ماژول‌ها و قالب‌های آماده استفاده می‌کند و مدعی است که چون در قرارداد قید نشده، این حق را داشتم که از هر چیزی استفاده کنم. اما اگر این جزئیات به‌صورت دقیق در پیوست فنی قید شده باشد، جلوی این نوع کم کاری و یا سوء استفاده گرفته خواهد شد.
مواردی از این دست که باید با ذکر جزئیات در پیوستهای فنی مورد توجه قرار گیرد زیاد است و تنها مربوط به احتمال کم کاری یا زیاده خواهی تیم فنی هم نیست. بلکه در برخی موارد، بعضی از صاحبان کسب‌وکارها ایده‌ای می‌دهند و تیم فنی هم بر اساس همین صحبت‌ها و با اطلاعات کلی قراردادی امضا می‌کنند. اما تیم ایده ‌دهنده، هر روز ایدۀ جدیدی می‌دهد. ممکن است این تغییرات مداوم ادامه داشته باشد و به این شکل امکان به پایان رساندن کار وجود ندارد و در حالیکه قرارداد شش‌ماهه بوده، بعد از یک سال باز هم کار انجام نشده باشد.
در اینجا، وجود پیوستهای فنی به سود تیم فنی است و آنها می‌توانند اثبات کنند که کاری که بابتش قرارداد بسته اند و ضمانتنامه داده اند، به درستی در زمان مقرر انجام شده و به طول انجامیدن پروژه ناشی از تغییر ایده‌های کارفرما بوده است.
بنابراین چه شما در جایگاه مالک و مدیر استارتاپ باشید و چه در جایگاه مدیر فنی، ما همواره توصیه می‌کنیم که جهت رعایت مهمترین نکات مالی قرارداد تیم فنی، از مشاوره حقوقدانان مسلط به این حوزه استفاده کنید.
 

استفاده از پلتفرم یسرا برای نکات مالی قرارداد تیم فنی

پلتفرم حقوقی یسرا با حضور وکلای تخصصی در حوزه جرایم رایانه ای آماده ارائه مشاوره حقوقی در خصوص پرونده های مرتبط با نکات مالی در قراردادبا تیم فنی و انواع قراردادها که همه استارتاپ‌ها به آن نیاز دارند از جمله قرارداد وستینگ  یا قرارداد اعطای سهام تشویقی ، قرارداد محرمانگی یا قرارداد ان.دی.ای ، قرارداد کوفاندر یا تیم‌سازی ، قرارداد تولید محتوا ، قرارداد مدیر فنی ، قرارداد تیم فنی ، قرارداد پشتیبانی و سخت افزار خرید نرم‌افزار و تولید نرم‌افزار و تولید اپلیکیشن و قرارداد تأمین‌کنندگی ، قراردادهای لجستیک و دلی‌وری ، قرارداد اعطای نمایندگی‌ و قرارداد طراحی وبسایت ، قراردادهای مشارکت ، قرارداد طراحی سایت ، قرارداد پیمان‌کاری در مدل‌های مختلف،سایر قراردادهای مشابه مربوط به کسب و کار آنلاین به شما می باشد.

مشاوره حقوقی قرارداد طراحی سایت

یسرا سامانه تخصصی مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در حوزه حقوق فناوری اطلاعات و جرایم سایبری و جرایم رایانه ای ، کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها است که با حضور وکلای مجرب و کارشناسان متخصص فنی و حقوقی جرایم رایانه ای به صورت 24 ساعته آماده ارایه خدمات حقوقی و مشاوره رایگان به شما متقاضیان محترم می باشد.
شما متقاضی محترم در صورت نیاز به مشاوره به راحتی می توانید در هر زمان از شبانه روز اقدام به دریافت مشاوره رایگان نمایید.
شما می‌توانید پاسخ کلیه سوالات حقوقی خود در خصوص نکات مالی قرارداد با تیم فنی را به صورت آنلاین از کارشناسان و وکلای تیم یسرا بپرسید، تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره انواع قراردادهای کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در حوزه جرایم سایبری و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، می توانید سوالات تخصصی خود را در سامانه پرسش و پاسخ یسرا ثبت نمایید تا در اولین فرصت ممکنه، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری قراردادها باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
 
ضمانت پیش پرداخت, ضمانت حسن انجام کار, ضمانت تامین خسارت, پیوست فنی قرارداد, قرارداد تیم فنی, مشاوره قرارداد,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است