02144003048 Make your dreams come true! یسرا رویاهات رو به واقعیت تبدیل کن! از کجا شروع کنم؟

درباره کلاهبرداری فارکس تایم چه می دانید

منتشر شده توسط یسرا در 1399/8/26
درباره کلاهبرداری فارکس تایم چه می دانید

فارکس تایم

فارکس تایم چیست؟ درباره کلاهبرداری فارکس تایم چه می دانید؟ پیش از پرداختن به مبحث کلاهبرداری فارکس تایم باید بگوییم که بروکر فارکس تایم از سال 2011 تاکنون وارد صحنه معاملات فارکس شده است. فارکس تایم به عنوان یک کارگزار جدید است که در سال های اخیر با استفاده از شیوه های مختلف کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.
اخیرا با توجه به این که پول ملی به شکل غیرقابل باوری کاهش ارزش داشته است، به همین دلیل ارز آوری از اهمیت زیادی برخوردار شده است و این مسائل دست به دست هم داده تا بسیار از هموطنان برای سرمایه گذاری در بازار فارکس علاقه نشان بدهند.
Foreign exchange market یا بازار تبادل خارجی که به شکل اختصاری Forex نامیده می شود. این اصطلاح برگرفته از عبارت Foreign Exchange است که معنای آن تبادل پول خارجی است.
بیشتر کاربرانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند دچار ابهاماتی هستند، از این قبیل که آیا کسب درآمد از این طریق شرعی و قانونی است یا خیر؟ تیم حقوقی یسرا قصد دارد که در ارتباط با کلاهبرداری فارکس توضیحاتی را در ادامه اطلاعاتی را مورد بررسی قرار دهد.

آیا کلاهبرداری فارکس تایم حقیقت دارد؟

فارکس به عنوان یک بازار معاملاتی است که این امکان را به کاربران می دهد که ارز کشورهای مختلف را خریداری کنند.
با توجه به این که در این بازار ارز کشورها مدام در حال نوسان است، بنابراین فعالیت در این بازار به تخصص تحلیل بازار و اطلاعات بازار نیاز دارد و جای تعجب نیست که افراد مبتدی و آماتور دچار ضرر و زیان های هنگفت مالی شوند. با توجه به این مسئله ماهیت فعالیت این مارکت کلاهبرداری نبوده و به عنوان بازار جهانی شناخته می شود.
اما باید به این امر توجه کرد که بروکرها یا کارگزارنی که امکان فعالیت در فارکس را به وجود می آورند ممکن است به مشکلاتی برخورده و یا این که اعتبار کافی نداشته باشند.
باید توجه کنید که بروکرهای معتبر دنیا از پذیرفتن کاربران ایرانی اجتناب می کنند. به همین علت است که کاربران ایرانی به سمت بروکرهای تازه کار یا دسته چندم روسی می روند.

کلاهبرداری از افراد تازه کار

مشاهده شده است که برخی از افراد بدون دانش و اطلاعات در دام بروکرهایی گرفتار می شوند که کلاهبردار بوده و از این طریق سرمایه خود را از دست می دهند. بنابراین در خصوص فارکس تایم لازم است که از ابتدا تحقیق کنید که آیا بروکر مورد نظر متعلق به فارکس است یا خیر. صرفا به این علت که فضای مجازی یا دوستان و آشنایان در مورد یک بروکر تبلیغ می کنند دلیل نمی شود که شما در آن سرمایه گذاری کنید.
 
فارکس تایم
 
با توجه به این که در ارتباط با معاملات فارکس از لحاظ شرعی شبهاتی وجود دارد، باید آن را از دیدگاه قانونی نیز مورد بررسی قرار بدهیم که در این مورد باید بگوییم که طبق اطلاعیه ای که در سال 90 توسط سازمان بورس منتشر شده است، همه فعالیت های اشخاص حقیقی و حقوقی در بازار فارکس غیرقانونی اعلام شده است.
بنابراین توجه داشته باشید که در حقیقت هیچ بروکر و کارگزاری در ایران از سازمان بورس مجوز قانونی نداشته است.

قانون مربوط به تخلفات فارکس تایم چیست؟

در بند 1 قانون 49 بورس و اوراق بهادار در ارتباط با کلاهبرداری فارکس تایم چنین عنوان شده است:
هر شخص که بدون رعایت مقررات این قانون تحت هر عنوان به فعالیت هایی از قبیل کارگزاری، کارگزار معامله گری یا بازارگردانی که مستلزم اخذ مجوز است مبادرت نماید یا فرد را تحت هر یک از عناوین مزبور معرفی کند به حبس تعزیری از یک ماه تا شش ماه یا به جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به دست آمده یا زیان متحمل شده یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

کلاهبرداری در بورس چیست؟

از میان جرایم کلاهبرداری در بازار بورس، یکی از جرائمی که بیشتر از همه مشهود است دستکاری قیمت است.
نکته قابل توجه در ارتباط با بازار بورس این است که معاملات در این زمینه مبتنی بر دانش و اطلاعات است. اگر افراد در این زمینه دچار جرم شوند به یک سال حبس محکوم می شوند. در صورتی که فردی در بورس کلاهبرداری کرده و شاکیان زیادی داشته باشد قضات یک سال حبس را برای او کم می دانند.
طبق قانون 46 قانون بازار بهادار، افرادی که در این زمینه دچار جرم می شوند به یک سال حبس محکوم می شوند و دست کاری قیمت ها و عوام فریبی در این زمینه جرم محسوب شده و عامل آن باید به 7 سال زندان محکوم شود.
استدلال این امر نیز این است که تعدد جرم معنوی رخ داده است؛ یعنی با توجه به این که یک فعل انجام گرفته است اما این عمل بر دو قانون تطبیق پیدا خواهد کرد که هم شامل قانون بازار اوراق بهادار و هم قانون کلاهبرداری شده است.
از دیدگاه قانون دستکاری در قیمت بورس به عنوان یک جرم خاص است و قانون خاص خود را داشته این قانون در سال 84 تصویب شده است این قانون با مجازات کلاهبرداری که در سال 1364 به تصویب رسیده است فاصله زمانی زیادی دارد.
با توجه به این امر افراد تازه کار در زمینه بورس و اوراق بهادار باید مراقب بوده و به کارشناسان و نهادهای تخصصی مراجعه کنند. همچنین پیچیدگی هایی که در بازار سرمایه گذاری و بورس آنلاین وجود دارد، باعث سردرگمی این افراد می شود بنابراین افراد تازه وارد باید به دنبال افراد متخصص در زمینه مشاوره باشند.

مشاوره حقوقی در خصوص کلاهبرداری بازارهای آنلاین

در راستای کلاهبرداری فارکس تایم تخلفات فارکس تایم و تشخیص کلاهبرداری در بورس آنلاین می توانید به افراد متخصص مراجعه کرده و مشکلات حقوقی خود را برطرف کنید.
همان طور که اشاره کردیم تشخیص کلاهبرداری در بورس کار ساده ای نبوده و از عهده افراد عادی بر نمی آید پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن راه حل مناسب به تیم حقوقی یسرا اعتماد کرده و از تشخیص های کارشناسانه و حرفه ای این گروه بهره مند شوید.
 برای آشنایی بیشتر با موسسه حقوقی یسرا می توانید به این آدرس مراجعه کنید: ایران ، تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبه روی دادسرای جرایم رایانه ای (ناحیه 31) تهران، پ 4 واحد 4
برای هماهنگی های لازم یا مشاوره نیز می توانید با شماره تلفن های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل کرده و به مشکلات حقوقی خود بپردازید.
 
کلاهبرداری فارکس تایم, بازار فارکس, تخلفات فارکس تایم, کلاهبرداری بازارهای آنلاین, بورس آنلاین, کلاهبرداری در بورس, ,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است