02144003048 Make your dreams come true! یسرا رویاهات رو به واقعیت تبدیل کن! از کجا شروع کنم؟

تاکسی های اینترنتی، به نام نظارت و به کام شهرداری

منتشر شده توسط یسرا در 1399/8/28
تاکسی های اینترنتی، به نام نظارت و به کام شهرداری

نظارت بر تاکسی های اینترنتی

تاکسی ‌های اینترنتی همچنان بخش مهمی از سیستم حمل و نقل شهری را بر عهده دارند و پس از شیوع کرونا و اهمیت یافتن فاصله اجتماعی و لزوم دوری از جمعیت های متراکم، طبیعی است که رجوع به این تاکسی‌ها افزایش نیز یافته باشد.
این درحالی است که همچنان قوانین مربوط به این کسب و کار مهم، با ابهامات و تناقضات فراوان، کاربران را سردرگم و گاهی متضرر می‌کند.
آخرین دستورالعمل قانونی در این حوزه، دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر مشمول قانون صنفی کشور است که مهر ماه سال گذشته و پس از توافق بین وزارتخانه‌های صمت و کشور، به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی حمل و نقل شهری ابلاغ شد.
یکی از مناقشه ‌برانگیز ترین بندهای این دستورالعمل هم، بند مربوط به اخذ عوارض شهرداری از درآمد هر سفر درون شهری بود.
بر اساس آن چه که توسط برخی مسئولان شهرداری اعلام شد و مدیران تاکسی‌ های اینترنتی هم در ابتدای امر تایید کردند، مقرر شده بود که این تاکسی ها از پرداخت مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، معاف شوند و به جای آن عوارض شهرداری پرداخت کنند. مبلغ این عوارض هم از سوی منابع مختلف 2 درصد و 1 و نیم درصد اعلام شده بود.

تا همین جای کار هم دو ایراد اساسی به این بند وارد بود

اول این که طبق ابلاغیه قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، این نوع از مالیات جایگزین همه انواع عوارض و ازجمله عوارض شهرداری هاست و این که مالیات ارزش افزوده حذف شود و به‌جای آن، عوارضی به شهرداری پرداخت شود، دقیقا عکس آن چیزی است که در قانون مالیات ارزش افزوده تصریح شده است.
اما دومین ایراد که حتی پیش از این ابلاغیه نیز می‌توانسته به اصل دریافت همان 9 درصد مالیات ارزش افزوده از تاکسی‌ های اینترنتی وارد باشد این است که بر اساس بند 12 از ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مصوب 1387، خدمات حمل و نقل عمومی و مسافری درون و برون شهری جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.
 
اما با وجود این دو ایراد اساسی، نه تنها دستورالعمل اولیه ابلاغ شد، بلکه پس از چند ماه که این عوارض به بهانه گران شدن بنزین، از تاکسی‌ها اخذ نشد، سرانجام از اواسط دی ماه 98 اعلام شد که عوارض 1 و نیم درصدی شهرداری نیز از تمامی سفرهای تاکسی‌ های اینترنتی دریافت می‌شود. 
 
تاکسی های اینترنتی
 
با این تفاوت که حالا گفته می‌شود خبری هم از حذف مالیات بر ارزش افزوده نیست و این مالیات به همراه 1 و نیم درصد عوارض شهرداری از هر سفر اخذ می‌شود.
اضافه شدن این عوارض جدید که یا بر هزینه پرداختی مسافران می‌افزاید و یا از سهم رانندگان می‌کاهد در نهایت یکی از طرفین اصلی معامله یعنی مسافر یا راننده را متضرر خواهد کرد.
آن هم به دلیل توافقی که به اسم نظارت شهرداری و توسط دو وزارتخانه انجام شده و شرکت هایی که تنها وظیفه فراهم کردن بستر برای رسیدن مسافر به تاکسی را دارند، آن را اجرا می‌کنند.

سامانه سماس

آن چه موجب می‌شود تا این دستورالعمل بیشتر مورد تشکیک و سوء ظن قرار گیرد، این است که هنوز با گذشت بیش از 8 ماه از ابلاغ این دستورالعمل، تدبیری برای الزامات واقعا نظارتی آن نظیر ثبت برخط اطلاعات ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر، رانندگان و داده‌های سفر در سامانه‌ای به نام سماس که باید توسط وزارت کشور ایجاد شود، تدبیری اندیشیده نشده و بدون اجرای بسیاری از بندهای این دستورالعمل که وظیفه اجرای آن با دولت یا شهرداری بوده، بند مربوط به اخذ عوارض از سفرها اجرایی شده است.
آن هم در شرایطی که پس از ابلاغ این دستورالعمل، پورسیدآقایی، معاون وقت شهردار تهران درباره این که این عوارض باید از کجا پرداخت شود، گفته بود:
این که این دو درصد از پورسانت خود شرکت اینترنتی، مسافر یا راننده تاکسی پرداخت شود بستگی به تصمیم شرکت‌های تاکسی اینترنتی دارد. شرکت‌های تاکسی اینترنتی 15 درصد از رانندگان تاکسی پورسانت دریافت می‌کنند و این که بخواهند دو درصد آن را به توسعه حمل نقل عمومی اختصاص دهند مانعی ندارد.

اخذ عوارض و کسب درآمد برای شهرداری ها

در واقع به نظر می‌رسد مهمترین هدف از ابلاغ این دستورالعمل، اخذ عوارض از تاکسی‌ های اینترنتی بوده و آن چه که به عنوان وظایف نظارتی شهرداری در حوزه حمل و نقل شهری در قانون مورد تاکید قرار گرفته دغدغه اصلی مدیران شهری و دولتی نبوده است.
به بیان ساده‌تر، دستورالعملی که به نام نظارت بر تاکسی‌ های اینترنتی تصویب و ابلاغ شده، فقط در پی اخذ درصدی از درآمد این کسب و کار برای شهرداری‌ها بوده و حتی مشخص نکرده که در رابطه سه طرفه مسافر و راننده و شرکت، کدام‌یک باید این عوارض را به استناد چه قانونی بپردازند و در نتیجه مسافران و رانندگان و شرکت را در مقابل یکدیگر قرار داده تا بجای گشودن گره‌ای از مسیر این سرویس خدمات آنلاین حمل و نقل شهری، گره جدید در این مسیر خلق کند.
برای این که بدانید در سایر کشورهای منطقه و جهان، نهادهای دولتی و محلی برای نظارت بر کسب و کار تاکسی‌های اینترنتی، چه تمهیداتی اندیشیده‌اند و آن را با عملکرد دولت و شهرداری در مقابل تاکسی‌های اینترنتی ایران مقایسه کنید، یادداشت بعدی ما را بخوانید.
 
نظارت بر تاکسی های اینترنتی, خدمات اینترنتی حمل و نقل شهری, سامانه سماس, ,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است