02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

اهمیت قرارداد با تیم فنی و نکات مهم این قرارداد

منتشر شده توسط یسرا در 1399/9/22
اهمیت قرارداد با تیم فنی و نکات مهم این قرارداد

نکاتی اهمیت قرارداد با تیم فنی را بیشتر نشان می دهد

اهمیت قرارداد با تیم فنی از این جهت است که این خدمات یکی از حساس ترین و مهمترین خدماتی است و صاحبان یک استارتاپ، پیش از آغاز به کار باید این قرارداد را منعقد کنند. اهمیت قرارداد با تیم فنی از این جهت زیاد است که  کسب و کارهای اینترنتی کاملا وابسته به عملکرد این تیم هستند و بی دقتی در تنظیم این قرارداد، هم می‌تواند استارتاپ شما را از لحاظ فنی و عملیاتی دچار مشکل کند و هم ممکن است ایده‌ها و اطلاعات شما را در معرض سوء استفاده قرار دهد.
ما در مقالات دیگر درباره محرمانگی و عدم افشا در قرارداد تیم فنی و همینطور درباره نکات مالی قرارداد تیم فنی که دارای حساسیت‌های ویژه هستند، توضیح داده ایم. با توجه به اهمیت قرارداد تیم فنی ، در این مقاله قصد داریم دربارۀ برخی نکات که لازم است در قرارداد تیم فنی در نظر گرفته شود، توضیح خواهیم داد. مواردی همچون موضوع پشتیبانی و توسعه نیز همواره مورد سوال مدیران و صاحبان کسب و کارهاست که در ادامه این مطلب به آن نیز خواهیم پرداخت.

اصول کلی قرارداد با تیم فنی

در قرارداد تیم فنی هم مثل همه قراردادهای دیگر، اولین نکته مهم، درج دقیق موضوع است. در این قسمت باید کاری که شما از تیم فنی انتظار دارید دقیقا مشخص شود و درج عناوین کلی بدون تعیین جزئیات، می‌تواند در اجرای کار شما را دچار مشکل و اختلافات جدی با تیم فنی کند.
علاوه بر این در قرارداد تیم فنی ، تا حد امکان تلاش کنید تمام مواردی را که در هر مرحله از پروژه انتظار دارید به دقت با درج زمان تحویل آن مرحله و نیازهایی که باید تامین شود، مشخص کنید و در تعیین حق‌الزحمه هم برای هر مرحله از کار تعیین دستمزد کنید.
این موارد به ویژه در زمانی بر اهمیت قرارداد با تیم فنی می‌افزاید که تیم شما علاوه بر مدیریت فنی مجموعه، مسئولیت طراحی سایت، برنامه نویسی و پشتیبانی را نیز بر عهده داشته باشد. البته این امور معمولا به مجموعه‌های دیگر سپرده می‌شود اما هر بخش از این کارها به تیم فنی واگذار شد، باید مسئولیتها، زمان‌بندی و حق و حقوق آن به تفکیک مشخص باشد.
به یاد داشته باشید که اگر تیم فنی شما قرار است برنامه نویسی یا طراحی سایت را نیز انجام دهد، موضوع مالکیت مادی و معنوی و عدم افشا را در مقاله دیگر ما مطالعه کنید و نکات مطرح شده در آن را رعایت نمایید.
پذیرفتن مدیریت فنی مجموعه‌ها توسط برخی افراد و سپردن اجرای کار به افرادی دیگر، موضوعی است که گاهی در عملکرد تیمهای فنی به چشم می‌خورد. یکی از موارد حائز اهمیت قرارداد تیم فنی این است که در قرارداد تاکید شود مدیر فنی حق ندارد انجام این پروژه را به فرد دیگری واگذار کند. 
تیم فنی در واقع مسئول اداره کردن وبسایت شماست اما ثبت دامنه، ایمیل‌های کاری و هاست و دامنه باید به نام شرکت یا مالکان آن باشد، نه به نام مدیر تیم فنی.
در قرارداد تیم فنی ، حتما تکلیف سخت افزارهای در اختیار این تیم را نیز با دقت روشن کنید.
وبسایت شما حاوی ایمیل‌ها، پیام‌ها و بسیاری از اطلاعات شرکت شماست و باید در قرارداد تاکید شود که علاوه بر سخت افزارها، این موارد نیز به عنوان امانت در اختیار تیم فنی هستند.
 
اهمیت قرارداد با تیم فنی

توسعه و پشتیبانی در قرارداد تیم فنی

یکی از موضوعاتی که در بسیاری از موارد تبدیل به اختلاف بین صاحبان کسب و کار و مدیران فنی می‌شود، موضوع توسعه کسب و کار و همینطور پشتیبانی مستمر است. این بحث یکی از نکات با اهمیت قرارداد تیم فنی است که معمولا در اختلافات مربوط به آن، حق با تیم فنی است. زیرا بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها، تصور بسیار وسیعی نسبت به واژه پشتیبانی دارند. درحالیکه پشتیبانی، مرز مشخصی با توسعه دارد و شما نمی‌توانید کارهایی که مربوط به توسعه نرم افزار، سایت و یا فعالیتهای استارتاپ است را ذیل عنوان پشتیبانی، از تیم فنی انتظار داشته باشید.
از نکات حائز اهمیت قرارداد فنی این است که در یک پیوست فنی، تمام مواردی که شامل پشتیبانی می‌شود را مشخص کنید تا معلوم باشد که برای انجام این خدمات، مدیر فنی متعهد است و نباید هزینه اضافه‌ای دریافت کند. همچنین مواردی که جزو توسعه و فراتر از پشتیبانی محسوب می‌شود و مستلزم پرداخت هزینه اضافی است هم باید در این پیوست مشخص شود تا در ادامه کار دچار اختلاف نشوید.
توجه داشته باشید که هزینه پشتیبانی معمولا جدا از هزینه مدیریت فنی است و به صورت سالانه حساب می‌شود. پس در قرارداد خود درج کنید که سالانه چه مبلغی به عنوان هزینه پشتیبانی پرداخت می‌شود.
 

استفاده از پلتفرم یسرا درخصوص اهمیت قرارداد با تیم فنی

با رعایت نکات ذکر شده در مورد اهمیت قرارداد با تیم فنی هم از بروز اختلاف در حین کار با تیم فنی جلوگیری می‌کنید و هم درصورت بروز اختلاف و نیاز به بررسی حقوقی، قرارداد شما دقیق و معتبر است و می‌تواند در محاکم قضایی، تعهدات و مسئولیت‌های توافق شده را اثبات کند.
اگر به عنوان صاحب استارتاپ و یا به عنوان مدیر فنی، قصد نوشتن قرارداد تیم فنی را دارید یا اینکه در مورد یک قرارداد تیم فنی دچار اختلاف شده اید، پلتفرم حقوقی یسرا با حضور وکلای تخصصی در حوزه جرایم رایانه ای آماده ارائه مشاوره حقوقی در خصوص پرونده های مرتبط با اهمیت داشتن قرارداد با تیم فنی و انواع قراردادها که همه استارتاپ‌ها به آن نیاز دارند از جمله قرارداد وستینگ  یا قرارداد اعطای سهام تشویقی ، قرارداد محرمانگی یا قرارداد ان.دی.ای ، قرارداد کوفاندر یا تیم‌سازی ، قرارداد تولید محتوا ، قرارداد مدیر فنی ، قرارداد تیم فنی ، قرارداد پشتیبانی و سخت افزار خرید نرم‌افزار و تولید نرم‌افزار و تولید اپلیکیشن و قرارداد تأمین‌کنندگی ، قراردادهای لجستیک و دلی‌وری ، قرارداد اعطای نمایندگی‌ و قرارداد طراحی وبسایت ، قراردادهای مشارکت ، قرارداد طراحی سایت ، نکات مالی قرارداد تیم فنی ، قرارداد پیمان‌کاری در مدل‌های مختلف،سایر قراردادهای مشابه مربوط به کسب و کار آنلاین به شما می باشد.

مشاوره حقوقی رایگان 

یسرا سامانه تخصصی مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در حوزه حقوق فناوری اطلاعات و جرایم سایبری و جرایم رایانه ای ، کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها است که با حضور وکلای مجرب و کارشناسان متخصص فنی و حقوقی جرایم رایانه ای به صورت 24 ساعته آماده ارایه خدمات حقوقی و مشاوره رایگان به شما متقاضیان محترم می باشد.
شما متقاضی محترم در صورت نیاز به مشاوره به راحتی می توانید در هر زمان از شبانه روز اقدام به دریافت مشاوره رایگان نمایید.
شما می‌توانید پاسخ کلیه سوالات حقوقی خود در خصوص اهمیت قرارداد با تیم فنی را به صورت آنلاین از کارشناسان و وکلای تیم یسرا بپرسید، تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره انواع قراردادهای کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین رایگان شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در حوزه جرایم سایبری و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، می توانید سوالات تخصصی خود را در سامانه پرسش و پاسخ یسرا ثبت نمایید تا در اولین فرصت ممکنه، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری قراردادها باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
 
 
قرارداد تیم فنی, قرارداد طراح سایت, قرارداد برنامه نویس, قرارداد پشتیبانی سایت,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است