02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

از معاملات مجازی بورس تا جرایم فضای مجازی: معاملات آنلاین بورس چیست

منتشر شده توسط یسرا در 1399/5/9
از معاملات مجازی بورس تا جرایم فضای مجازی: معاملات آنلاین بورس چیست

معاملات آنلاین بورس

معاملات آنلاین بورس چیست؟ خیابان منتهی به دادسرای جرایم رایانه‌ای مثل همیشه شلوغ است. از آن روز هایی است که صدای همهمه خیابان را پر کرده است. صدایی می‌گوید: این بورس، همه‌اش کلاهبرداری خودشان است!
جلو‌تر می‌روم تا از مشکلش جویا شوم. سفره‌ی دلش را باز می‌کند:
مدتی پیش بازار بورس رشد شگفت‌انگیزی کرد. من هم مثل خیلی‌های دیگر به فکر سرمایه‌گذاری در بورس افتادم.
از چند نفر شنیده بودم که لازم نیست برای خرید و فروش سهام و دریافت کد بورسی، حضوری به ساختمان بورس مراجعه کنم.
یکی از آشنایان، کانال تلگرامی را به من معرفی کرد که آن را معتبر می‌دانست. من هم به نظرم آمد که از این راه می‌توانم سهام خرید و فروش کنم و پولی به جیب بزنم.
خلاصه، در این گروه تلگرامی فعال شدم و خرید و فروش‌های کلان سهم می‌کردم.
همه چیز خوب بود، تا یک روز ناگهانی گروه از دسترس خارج شد و ادمین ناشناس آن هم دمش را گذاشت روی کولش و کلاه ما را برداشت.
این روایت آشنای این روز‌هاست. این فرد اولین قربانی کلاهبرداری معاملات آنلاین بورس نبود. اما می‌تواند آخرین آن باشد. اگر مجاری معتبر معاملات آنلاین بورس تهران را بشناسد و همچنین از قوانین فضای مجازی و جرایم اینترنتی اطلاع داشته باشد. با ما باشید تا در این جستار  از سردرگمی معاملات مجازی در بورس، خلاص شوید.

معاملات آنلاین بورس چیست؟

با گسترش نفوذ اینترنت، اکثر بازار‌ها به سمت دیجیتالی شدن رفتند. بازار سرمایه هم از این جریان جدا نبود.
معاملات آنلاین بورس با ایجاد دسترسی برخط و همگانی، سرمایه‌گذاری را برای فعالان بورس، آسان کرد.
معاملات مجازی در بورس، از طریق اینترنت راهی را برای سرمایه‌گذار باز کرده که بتواند مستقیم اقدام به خرید و فروش سهام در بورس کند.

5 مزیت معاملات آنلاین بورس برای سرمایه‌گذار

 1. رفع سختی مراجعه حضوری به کارگزاری
 2. کاهش امکان خطای انسانی کارگزاری در سفارش‌های خرید و فروش
 3. صرفه جویی در وقت
 4. افزایش امنیت نقل و انتقال پول
 5. افزایش سرعت عمل

4 مزیت خرید و فروش آنلاین سهام در بورس برای سرمایه‌گذار

پس از ثبت نام و دریافت کد بورسی، با تدوین قرارداد خرید و فروش آنلاین سهام در بورس با کارگزاری سرمایه‌گذار می‌تواند:
 1. آمار مربوط به نمادها را ببیند
 2. آمار مربوط شاخص‌ها را ببیند
 3. سه سفارش اول برای خرید و فروش سهام را ببیند
 4. سهام را به صورت اینترنتی خرید و فروش کند
در معاملات بورس آنلاین، سفارش‌های سرمایه‌گذار بعد از ثبت، به سیستم معاملاتی بورس و اوراق بهادار تهران و یا فرابورس ایران برای معامله ارسال می‌شود.
 
سرمایه‌گذار پس از از کسر کارمزد، سهام خریده یا فروخته شده در یک نماد مشخص را، می تواند از دارایی‌های خود بداند.
 
معاملات آنلاین بورس

حداقل سرمایه لازم برای خرید و فروش آنلاین سهام در بورس

حداقل سرمایه برای ورود به معاملات آنلاین بورس و خرید سهم، باید برابر به ارزش یک میلیون ریال باشد. همینطور برای فروش سهم حداقل ارزش تعریف شده برابر ۵۰ هزار ریال در هر نوبت معاملاتی است.

از کجا بدانیم در خرید و فروش آنلاین سهام در بورس، ضرر نمی‌کنیم؟

در روش آنلاین، سفارش سرمایه‌گذار مستقیم در سیستم معاملاتی ثبت می‌شود. به همین دلیل کارگزاری‌ها یک آزمون معاملات آنلاین برگزار می‌کنند. اگر سرمایه‌گذار حد نصاب این آزمون را به دست بیاورد، اجازه دسترسی به سیستم معاملات آنلاین را دارد. پس از آن می‌تواند اقدام به خرید و فروش آنلاین سهام در بورس کند.

فریب رایج معاملات آنلاین بورس: 7 باری که نباید گول بخورید!

 1. عمده سوءاستفاده‌ها در فضای اینستاگرام و تلگرام: از معامله در این فضا‌ها فرار کنید!
 2. وعده‌ همکاری با شرکت‌های خارجی با مجوز سرمایه‌گذاری خارجی: کارگزاری‌های بورس سهام خارجی ندارند!
 3. به مشاوره‌های بی اساس اعتماد نکنید.
 4. فریب سود‌های ۲۰۰ تا ۱۰۰ درصدی را نخورید: این شرکت ها از شما اخاذی می‌کنند!
 5. کد بورسی و اوراق هویتی خود را به کسی ندهید: این روش شکلی از کلاهبرداری است، حواستان به حفظ امنیت اطلاعاتتان باشد.
 6. دقت کنید به صفحات معتبر معاملات بورس آنلاین وارد شوید: برخی افراد با ایجاد صفحات جعلی ثبت نام در بورس، اقدام به کلاهبرداری از طریق لینک‌های آلوده، ایجاد درگاه جعلی پرداخت و فیشینگ می‌کنند.
 7. نماینده ها با شما تماس نگرفته اند! گاهی افراد سودجو با شهروندان تماس تلفنی می‌گیرند و خودشان را نماینده سازمان متولی سهام عدالت، مراکز رسمی و حکومتی معرفی می‌کنند، گولشان را نخورید!

اگر مالباخته شدیم، چه کنیم؟

یک وکیل حقوقی کلاهبرداری اینترنتی و متخصص جرایم فضای مجازی؛ در این خصوص معتقد است که استفاده از این شبکه‌های مجازی برای خرید و فروش سهام در معاملات آنلاین بورس آن‌ها را قربانی کلاهبرداری می‌کند. این شبکه‌ها منبع معتبری برای کسب آگاهی صحیح نیستند.
همچنین سرمایه‌گذاران خوب است بدانند اگر در این شبکه ها قربانی کلاهبرداری شوند، قابلیت ردیابی وجود ندارد.
با این حال برای پیگیری مال از دست رفته، می توانند با طرح شکایت به دادسرای 31 ویژه‌ جرایم اینترنتی مراجعه کنند.
همچنین هرگونه اطلاعاتی که ممکن است در خصوص کلاهبردار ضبط کنند تا شکایت آن‌ها قابل پیگیری باشد. اگر روزی درگیر معاملات مجازی بورس شدید یا موضوع معاملان آنلاین بورسب رایتان پیش آمد، می‌توانید به ‌صورت قانونی دنبال حق‌تان باشید و مجرم را پیدا کنید. تیم تخصصی و حقوقی یسرا اهمیت و حساسیت این جرایم را در نظر گرفته است و وکلا و کارشناسان حقوقی به این دلیل که دوره‌هایی تخصصی را در زمینه جرایم سایبری و جرایم رایانه ای و مصادیق آن را به طور خاص می‌گذرانند، کسانی هستند که شما با اطمینان می‌توانید کار خود را به آن‌ها بسپارید و شما را راهنمایی کنند. تیم مشاوران حقوقی و وکلای مجرب یسرا، به صورت تمام وقت آماده‌ ارايه‌ مشاوره رایگان هم از طریق حضور در دفاتر و شعب مختلف یسرا و هم به صورت آنلاین و یا تلفنی هستند.
 
در موسسه حقوقی یسرا وکلا و مشاوران و متخصصان ماهر و با تجربه‌ای در زمینه مشاوره حقوقی جرايم ارتکابی در فضای مجازی مانند معاملات آنلاین بورس حضور دارند که هم به پیشگیری از ارتکاب این جرایم و حفظ اطلاعات و اموال به شما کمک می‌کنند و هم در روند رسیدگی و احقاق حق شما بسیار حرفه‌ای و با تجربه عمل می‌کنند. همچنین شما می توانید با ارائه شکایت جرایم اینترنتی به پلیس فتا به صورت شاکی خصوصی‌ این امکان را داشته باشید تا به درخواستتان رسیدگی کنید. شما می‌توانید به سایت اینترنتی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ( فتا ) به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه و روی آیکون ارتباطات مردمی کلیک کنید. در این بخش، مشخصات، نشانی و شماره تلفن به همراه موضوع شکایت شما به ثبت می‌رسد و پلیس فتا در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و موضوع را پیگیری خواهد کرد.
بهترین و قانونی‌ترین راه برای ارائه شکایت، مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای است. همچنین وکیل جرایم رایانه ای، می‌تواند کمک شایانی در حل، تسریع و پیگیری پرونده‌ شما بکند. که تیم حقوقی یسرا متشکل است از وکلای بسیار مجرب و متخصص در حوزه جرایم خاصی که در دنیای اینترنت صورت می‌گیرد؛ وکلای سایبری یسرا در هر جا و هر زمینه‌ای می‌توانند به شما کمک کنند. تیم حقوقی و متخصص تمام کارهای مشاوره ای کسب و کار، رسیدگی و پیگیری جرایم و پرونده‌ها و انواع قراردادها و جرایم در فضای مجازی را به صورت هوشمند و آنلاین برای موکلان انجام خواهد داد.
همچنین تیم یسرا دارای بانک اطلاعاتی بسیار قوی و کاملی است که اطلاعات و گزارش‌های بسیار مفیدی را در رابطه با حقوق و قوانین سایبری و رایانه ای و جرایم آن و همچنین وکلای سایبری و آی تی در اختیار علاقمندان گذاشته است.

خدمات مشاوره تخصصی و حقوقی یسرا در خصوص جرایم فضای مجازی بورس آنلاین

تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره حقوقی کلاهبرداری اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین رایگان شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در هر حوزه ای از جمله جرایم سایبری ، جرایم رایانه‌ای و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه می نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
 
در این جستار، تلاش کردیم تا باهم ساز و کار معاملات بورس آنلاین را بشناسیم. همچنین از فریب‌های رایج این حوزه گفتیم و در آخر به راهکارهای حقوقی پیگیری شکایت‌های مالباختگان کلاهبرداری اشاره کردیم. تا بتوانیم. حالا دیگر شما راه‌های حفظ امنیت سرمایه خود را می‌دانید و در معاملات آنلاین بورس قربانی سودجویان نمی‌شوید.
 
جرایم بورس, جرایم رایانه ای, جرم فارکس, جرایم فضای مجازی,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است