02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

آیا می دانید ویژگی مرتکبین جرایم سایبری و جرایم رایانه ای چیست

منتشر شده توسط یسرا در 1399/5/7
آیا می دانید ویژگی مرتکبین جرایم سایبری و جرایم رایانه ای چیست

جرایم سایبری و جرایم رایانه ای

بررسی جرایم سایبری و جرایم رایانه ای به عنوان یک پدیده‌ اجتماعی تکنولوژیک بر پایه‌ توجه به ویژگی‌های مرتکبین این جرایم، سطح وسیع‌تری را در بررسی جرایم سایبری و نحوه‌ پیشگیری از این جرایم در مقایسه با بررسی صرف مفاهیم تخصصی امنیت سایبری ارائه می‌کند.
تصویر جامعی از مرتکبین جرایم سایبری و جرایم رایانه ای شامل عناصر گوناگونی می‌باشد که سن، جنسیت، پیشینه‌ اجتماعی، اقتصادی، ملیت و انگیزه، ویژگی‌های اصلی موضوع مورد بحث را شامل می‌شود.
در برخی جرایم، ارتکاب جرم مستلزم آشنایی با تکنیک یا تکنولوژی خاصی است. در جرایم سایبری، فضای سایبر در مرکز بحث قرار دارد فلذا مرتکبین جرایم رایانه ای باید با این موضوع نوین آشنایی داشته باشند.
این جرایم بسته به نوع آن، گاه نیازمند آشنایی کلی با این فضا و گاه نیازمند تخصص در سطح بالاست. تاریخ جرایم سایبری نشان داده است که طیف گسترده‌ای از مرتکبین جرایم سایبری، دانشجویان و کارکنان دستگاه‌های رایانه‌ای بوده‌اند و این نشان از ضرورت وجود ویژگی مذکور در مرتکبین این جرایم است.

مجرمان سایبری

مطابق مطالعات انجام شده، بیش‌ترین تهدیدها از جانب کارمندان است و در واقع جرایم سایبری غالباً جرایمی با منشأ داخلی به شمار می‌آیند. طبق برآوردی که به عمل آمده ۹۰% جرایم سایبری اقتصادی به وسیله‌ کارمندان شرکت‌های بزه دیده انجام گرفته است. بدین ترتیب می‌توان گفت، مرتکبین جرایم سایبری و جرایم رایانه ای، غالباً از یقه سفیدان جامعه به شمار می‌آیند.
 
جرایم سایبری و جرایم رایانه ای
 
دیگر ویژگی این افراد این است که برخلاف مرتکبین جرایم سنتی، از عقلی بزرگ برخوردارند. این در حالی است که در جرایم سنتی چندان نیازی به داشتن هوش سرشار نیست و بیش‌تر به نیروی جسمی و فیزیکی نیاز می‌باشد.
یکی دیگر از تفاوت‌های مرتکبین جرایم سایبری و جرایم رایانه ای و جرایم سنتی که از ویژگی قبل ناشی می‌شود، رنج سنی آنان است.
در جرایم سنتی، از آنجا که نیروی جسمی مرتکب، نقش محوری دارد، معمولاً افراد کم سن و سال نمی‌توانند به این جرایم نزدیک شده و مرتکب آن‌ها شوند. این در حالی است که در جرایم سایبری، رنج سنی مرتکبین به طور محسوسی پایین آمده و در بسیاری از موارد دیده شده افرادی که زیر سن قانونی که معمولاً ۱۸ سال است، مرتکب این جرایم شده و حجم عظیمی از خسارات را بر جامعه تحمیل کرده‌اند.
بدین ترتیب، همان‌گونه که به تفصیل بیان شد، جرایم سایبری چه از لحاظ ماهیت جرایم و چه از لحاظ مرتکبین آن‌ها با جرایم سنتی و مرتکبین آن‌ها تفاوت‌های فاحش و گاهاً متعارضی دارد که ضرورت وجود سیاست جنایی افتراقی را در مورد جرایم سایبری نشان می‌دهد.

خدمات مشاوره تخصصی و حقوقی یسرا در خصوص جرایم سایبری و جرایم رایانه ای

اگر روزی طعمه جرایم سایبری و جرایم رایانه ای شدید، می‌توانید به ‌صورت قانونی دنبال حق‌تان باشید و مجرم را پیدا کنید. 
تیم تخصصی و حقوقی یسرا اهمیت و حساسیت این جرایم را در نظر گرفته است و وکلا و کارشناسان حقوقی به این دلیل که دوره‌هایی تخصصی را در زمینه جرایم سایبری و جرایم رایانه ای و مصادیق آن را به طور خاص می‌گذرانند، کسانی هستند که شما با اطمینان می‌توانید کار خود را به آن‌ها بسپارید و شما را راهنمایی کنند. تیم مشاوران حقوقی و وکلای مجرب یسرا، به صورت تمام وقت آماده‌ ارايه‌ مشاوره رایگان هم از طریق حضور در دفاتر و شعب مختلف یسرا و هم به صورت آنلاین و یا تلفنی هستند.
در موسسه حقوقی یسرا وکلا و مشاوران و متخصصان ماهر و با تجربه‌ای در زمینه مشاوره حقوقی جرايم ارتکابی در فضای مجازی مانند کلاهبرداری رایانه ای حضور دارند که هم به پیشگیری از ارتکاب این جرایم و حفظ اطلاعات و امنیت به شما کمک می‌کنند و هم در روند رسیدگی و احقاق حق شما بسیار حرفه‌ای و با تجربه عمل می‌کنند.
همچنین شما می توانید با ارائه شکایت جرایم اینترنتی به پلیس فتا به صورت شاکی خصوصی‌ یا از طریق شکایت مدعی‌العموم این امکان را داشته باشید تا به درخواستتان رسیدگی کنید. شما می‌توانید به سایت اینترنتی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ( فتا ) به نشانی www.cyberpolice.ir مراجعه و روی آیکون ارتباطات مردمی کلیک کنید. در این بخش، مشخصات، نشانی و شماره تلفن به همراه موضوع شکایت شما به ثبت می‌رسد و پلیس فتا در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و موضوع را پیگیری خواهد کرد.
بهترین و قانونی‌ترین راه برای ارائه شکایت، مراجعه به دادسرای جرایم رایانه‌ای است. همچنین وکیل جرایم رایانه ای، می‌تواند کمک شایانی در حل، تسریع و پیگیری پرونده‌ شما بکند. که تیم حقوقی یسرا متشکل است از وکلای بسیار مجرب و متخصص در حوزه جرایم خاصی که در دنیای اینترنت صورت می‌گیرد؛ وکلای سایبری یسرا در هر جا و هر زمینه‌ای می‌توانند به شما کمک کنند. تیم حقوقی و متخصص تمام کارهای مشاوره ای کسب و کار، رسیدگی و پیگیری جرایم و پرونده‌ها و انواع قراردادها و جرایم در فضای مجازی را به صورت هوشمند و آنلاین برای موکلان انجام خواهد داد.
همچنین تیم یسرا دارای بانک اطلاعاتی بسیار قوی و کاملی است که اطلاعات و گزارش‌های بسیار مفیدی را در رابطه با حقوق و قوانین سایبری و رایانه ای و جرایم آن و همچنین وکلای سایبری و آی تی در اختیار علاقمندان گذاشته است.
با گرفتن مشاوره اولیه و اطلاعات در حوزه جرایم رایانه ای و سایبری و حقوق آن و همچنین مشاوران و وکلایی که به صورت تخصصی در یسرا مشغول دفاع از جرایم اینترنتی، جرایم سایبری و حفظ حقوق مردم در فضای اینترنتی هستند و وظیفه‌ دفاع از حقوق مردم در فضای مجازی را به عهده دارند، با هزینه مناسب و طبق تعرفه کانون وکلا فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید از گرفتن مشاوره و خدمات تخصصی اطمینان کامل داشته باشید.
یسرا سامانه تخصصی مشاوره حقوقی و وکالت تخصصی در حوزه حقوق فناوری اطلاعات و جرایم سایبری و جرایم رایانه ای، کسب و کارهای اینترنتی و استارت آپ ها است. 
تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره حقوقی کلاهبرداری اینترنتی و کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین رایگان شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در هر حوزه ای از جمله جرایم سایبری ، جرایم رایانه‌ای و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه می نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
 
جرایم رایانه ای, جرایم سایبری,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است