02144003048 Make your dreams come true! یسرا ورود/ ثبت نام

آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک کلیدی برای موفقیت استارتاپ ها

منتشر شده توسط یسرا در 1399/5/7
آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک کلیدی برای موفقیت استارتاپ ها

قوانین حقوق تجارت الکترونیک

این نوشتار به بررسی قوانین حقوق تجارت در کسب و کارها و استارتاپ ها از زبان یکی از اساتید این حوزه می پردازد که یکی از نکات کلیدی موفقیت در دنیای تجارت است.
 محمدرضا نصراللهی رییس هیأت مدیره موسسه حقوقی عصر نوین و مشاور حقوقی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی گفت: آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک  و کمک گرفتن از افرادی آگاه، کلیدی برای موفقیت و پیشرفت استارتاپ ها‌ست.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم اقتصاد، رییس هیأت مدیره موسسه حقوقی عصر نوین و مدیر حقوقی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی در خصوص الزامات حقوقی مورد نیاز استارتاپ ها گفت: آینده تجارت کشور به سمت کسب و کارهای نوپا در حرکت است و جامعه حقوقی نیز با سنت‌شکنی باید به سمت حقوق مدرن و کسب و کارهای اینترنتی حرکت نماید به طوری‌که تجربه‌ کشورهای توسعه یافته حکایت از تغییر ماهیت اقتصادی و حقوقی مشاغل به سمت و سوی مشاغلی با ماهیت الکترونیکی است.
 
قوانین حقوق تجارت الکترونیک
 
محمدرضا نصراللهی افزود: با تغییر ماهیت مشاغل از سنتی به مدرن لازم است کسب و کارهای جدید در ابعاد مختلف حقوقی از جمله قوانین و حقوق تجارت الکترونیک، حقوق آی تی، قوانین حمایت از مالکیت معنوی، تسلط بر حوزه قراردادها نیز حمایت شوند و این امر جز با کار کارشناسی و تحقیقات گسترده مجموعه‌هایی توانا که به صورت تخصصی هم با امور قضایی – حقوقی و هم با مسائل آی تی آشنایی نداشته باشند، میسر نخواهد بود.

آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک ضامن بقای استارتاپ آنلاین

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: اکثر استارتاپ‌ها با مشکلات متعددی چون أخذ مجوزهای گوناگون، فیلترینگ، نداشتن آشنایی با مقررات این حوزه مواجه هستند که این امر با کمک مطالعه‌ قوانین و الزامات حقوقی تخصصی و کمک گرفتن از افرادی آگاه به حقوق تجارت الکترونیک میسر خواهد بود. به عبارت دیگر ما کمک می‌کنیم که استارتاپ‌ها بتوانند با حمایت حقوقی رشد نموده و خود را عاری از هرگونه تهدید ایمن نمایند و با قرار گرفتن در مسیر درست از رو به رو شدن با مشکلات احتمالی مصون دارند.

فعالیت های حمایتی مجموعه

رییس هیات مدیره موسسه حقوقی تخصصی فناوری اطلاعات عصر نوین در خصوص نحوه‌ فعالیت‌های حمایتی مجموعه‌ تحت نظارت خود گفت: این مجموعه با انجام مطالعات و پژوهش‌های تخصصی در دنیا و استفاده از نظرات اساتید محترم دانشگاه، مشاوران حقوقی، وکلای مجرب دادگستری و کارشناسان فنی؛ نیازهای حقوقی شرکت‌های آی تی و کسب و کارهای اینترنتی را احصاء نموده و با دسته‌بندی تمام نیازهای حقوقی شرکت‌های آی تی و کسب و کارهای اینترنتی از صفر تا صد تلاش می‌کنیم تا موانع پیش‌روی استارتاپ‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله امور ثبتی و مجوزهای تخصصی، تنظیم قراردادهای تخصصی، بررسی حقوقی بیزینس پلن‌ها با قوانین ناظر و تدوین توافقنامه‌ها و شرایط و ضوابط سایت و حمایت حقوقی از کسب و کارهای اینترنتی به استارتاپ‌ها را مرتفع نماییم.
محمدرضا نصراللهی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که شرکت های نوپا و استارتاپ‌ها با آن مواجه هستند، عدم آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک در کسب و کار است که به دلیل ناآشنایی تخصصی با قوانین، اغلب در روند کار به مشکل می‌خورند که البته این امر کاملاً طبیعی است چرا که با بروز یک پدیده جدید تکنولوژیکی به بازار، مردم به سراغ آن رفته و دولت با تأخیر به سراغ  آن می‌رود و بعد از شکل‌گیری مشاغل، قوانین نظارتی و ساماندهی آن تصویب می‌شود که این امر نه تنها در ایران، بلکه در تمام دنیا عمومیت دارد که برای حل این معضل متخصصان آگاه به حوزه حقوقی و آی تی وارد عمل شده و با رفع موانع موجود به ادامه مسیر استارتاپ‌ها کمک می‌کنند.

خدمات مشاوره تخصصی و حقوقی یسرا در خصوص قوانین حقوق تجارت الکترونیک و استارتاپ ها

برای آگاهی از قوانین حقوق تجارت الکترونیک و کمک گرفتن از افرادی آگاه، درخصوص موفقیت و پیشرفت استارتاپ تان می توانید به تیم تخصصی و حقوقی یسرا مراجعه کنید که با وجود وکلا و کارشناسان حقوقی به این دلیل که دوره‌هایی تخصصی را در زمینه کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها و مصادیق آن را به طور خاص می‌گذرانند و کسانی هستند که شما با اطمینان می‌توانید کار خود را به آن‌ها بسپارید و شما را راهنمایی کنند. با گرفتن مشاوره اولیه و اطلاعات در حوزه کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها شما می‌توانید از گرفتن مشاوره و خدمات تخصصی اطمینان کامل داشته باشید.
تیم وکلای یسرا خدمات مشاوره حقوقی استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی را به سه صورت مشاوره حقوقی رایگان آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی حضوری ارائه می‌کند.
در مشاوره آنلاین رایگان شما میتوانید کلیه سوالات تخصصی خود در هر حوزه ای از جمله جرایم سایبری ، جرایم رایانه‌ای و کسب و کارهای مجازی را در ابتدا در سامانه پرسش و پاسخ یسرا جستجو نمایید و از پاسخ های قبلی کارشناسان بهره مند گردید اما در صورت عدم رفع نیاز، وکلا و کارشناسان حقوقی تیم یسرا پاسخ لازم را ارایه می نمایند.
اما در صورت در خواست به مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری باید با شماره های 02144003048 یا 09129152457 تماس حاصل نمایید. و وقت مشاوره تلفنی یا حضوری رزرو نمایید.
جهت اخذ مشاوره حضوری باید به آدرس ذیل مراجعه نمایید.
تهران، بزرگراه آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، روبروی دادسرای جرایم رایانه ای تهران (دادسرای ناحیه 31)، پلاک 4 واحد 4، گروه وکلای یسرا.
استارتاپ ها, حقوق تجارت الکترونیک, اتحادیه کشوری, کسب و کارهای مجازی, کسب و کارهای اینترنتی,
سلام روز بخیر ...  آیا راه اندازی کانال تلگرام جهت فروش شماره های مجازی تلگرام ، واتس آپ و اینستاگرام جرم محسوب میشه و یک عمل غیر قانونی هست ؟ چون چند وقتی هست که پلیس فتا منو خواستن و گیر دادن که کارت جرمه و مجازات داره ، من هم میترسم ازین تهدیدها .. چکار باید بکنم ؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
الان که تلگرام فیلتر شده است، باز هم باید شامد بگیریم؟ فعالیتمان غیرقانونی نیست؛ اما بازخواستمان نکنند؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
سلام روز بخیر ، یک سوال تخصصی جرایم اینترنتی از یک وکیل سایبری داشتم ، یکی از آشنایان ما به بنده تهمت ارتباط تلفنی نامشروع با با همسرخودش زده و این موضوع در بین فامیل پیچیده و همسر من از منزل رفته است ، من کل پرینت تماس های خود را از همراه اول گرفته ام و شوهر اون خانم هم کلیه ی تماس های ایشون رو چک کرده اند ، و ثابت شده که چیزی نبوده است ، اما ایشون فشار آورده که باید پرینت پیام های اینستا ، واتس آپ و تلگرام را هم باید بگیریم. من برای این مساله به چندین وکیل مراجعه کردم و هر کسی یه چیزی میگه ، یکی میگه میشه پرینت گرفت و یکی میگه نه نمی شه ، یک وکیل گفته 5 میلیون به من بده تا من برم برات بگیرم ، میخواستم ببینم داره درست میگه ؟؟

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است
من داخل تلگرام یا واتس اپ خرید و فروش ارز انجام میدم ولی یک سال و نیم پیش یکی با مدارک جعلی پیشم احراز هویت کرد ود چند تا خرید تنجام داد من تونستم چند تا از پروندها رو حل کنم ولی یکیش که واسه استان بابک بود قاضی واسم زده ۱ سال حبس تعضیری +رد مال که بمدت ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی تو استان کرمان میباشد من سابقه کیفری ندارم فقط ۳ مورد که اونم منع تعقیب شدم میخواستم ببینم ممکنه وکالتم رو قبول کنید و هزینش رو سری اعلام کنید چون زمان کافی برای این کار رو ندارم

پاسخ برای این سوال ثبت شده است